DENNÍK RELAX - Aj vaše vozidlo môže byť úspešne vypátrané

Aj vaše vozidlo môže byť úspešne vypátrané

Videli ste aktuálne štatistiky o najviac kradnutých vozidlách? Nefiguruje tam aj vaša značka? Nielen majitelia drahších áut by mali byť na pozore pred zlodejskými živlami. Zabezpečiť si vozidlo sa oplatí naozaj každému, pretože sa tak dá vypátrať do pár hodín.

Efektívne zabezpečovacie systémy

Povedať si – mne sa niečo také nikdy nestane, je naozaj riskantné. Vo svete sa dnes naozaj dejú veľmi zlé veci a iba s malou pravdepodobnosťou vás niektorá z nich obíde. Vraždy, lúpežné prepadnutia, ale aj krádeže sú bežnou súčasťou večerných správ, preto je dobré sa zabezpečiť tak, aby sme v úlohe obete raz nefigurovali aj my.

Myslíte si, že vaše nenápadné autíčko na konci parkoviska nie je lákavé pre zlodejov? Za jednu noc, dokonca možno i za denného svetla, sa toto môže zmeniť. Je preto vhodné byť pripravený, a keď sa vyskytne podobná situácia, ihneď byť o tom informovaný. Moderné zabezpečovacie systémy do vozidiel sú efektívnymi pomocníkmi ako pri vykradnutí, tak i pri krádeži vozidiel.

Prvá kategória sa postará o to, aby vozidlo ostalo v kompletnom stave, príp. nezmenilo svoju polohu, druhá je aktívna v prípade, že je vozidlo odcudzené a treba ho vypátrať, a to v rámci celej Európy. Väčšinou však zlodeji áut nestihnú prekročiť hranice, pretože po overení stavu sa pátracia jednotka ihneď vydáva do akcie.

Ako to funguje

Ak by si na vás predsa len zasadla smola a zabezpečené vozidlo vám ukradli, budete o tom informovaní v tom momente, keď sa auto naštartuje inak ako originálnym kľúčom, príp. ak snímače zaznamenajú neštandardnú situáciu alebo neželaný pohyb. Vodič sa o tom dozvie prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorou dokonca dokáže zastaviť chod motora.

Na vyhľadávanie vozidiel sa využívajú rádiolokačné a satelitné vyhľadávacie systémy alebo ich kombinácia. Je množstvo vozidiel, ktoré sa vďaka dobrému zabezpečeniu podarilo v priebehu pár hodín vypátrať. Vo viacerých prípadoch sa našli v iných mestách a s pozmenenými evidenčnými číslami.

Áno, zlodeji v tom majú jasno a presne vedia, že majú byť rýchli a opatrní, avšak vy pred nimi môžete mať navrch. Len čo dispečingu oznámite, že vaše vozidlo zmizlo, monitorovacia hliadka prostredníctvom vami zvoleného vyhľadávacieho systému pátra po vozidle a neskôr ho prenecháva rukám polície.

Najväčšou motiváciou pre zabezpečenie vozidla je práve jeho vysoká cena, určite však nie je na škodu poistiť sa modernými vyhľadávacími systémami, ktoré pomôžu vypátrať každé jedno auto bez ohľadu na jeho hodnotu.