The Times odporúčajú lyžovačku vo Vysokých Tatrách

– Prestížny britský denník The Times zverejnil pred začiatkom lyžiarskej sezóny 2014/2015 celosvetový prehľad 50 najlepších lyžiarskych stredísk. Nechýbajú v ňom ani Vysoké Tatry.

Slovenské veľhory sa tak dostali do vyberanej spoločnosti lyžiarskych stredísk v Rakúsku, Švajčiarsku, Kanade či vo Francúzsku. Prednosťou Vysokých Tatier je podľa The Times ich výhodná cenová dostupnosť pre britských lyžiarov. Denník uvádza, že Vysoké Tatry ponúkajú zjazdovky vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých. Ako zaujímavú možnosť odporúča návštevu Vysokých Tatier v rámci predĺženého víkendu na tri noci. Britskí turisti zaplatia za takúto lyžovačku vrátane letenky, transferov, polpenzie a 3-dňového skipasu cenu už od 500 libier.

 The Times odporúčajú lyžovačku vo Vysokých Tatrách„Vysoké Tatry sa pred aktuálnou zimnou sezónou sa zamerali na zvýšenie kvality služieb ako aj na úpravu niektorých zjazdoviek. Na lyžiarov čaká v strediskách Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso 24 km zjazdoviek a 60 km bežeckých tratí. Komplexný zážitok dopĺňa bohatý spoločenský program a relax v popradskom akvaparku. Potenciál Vysokých Tatier na britskom trhu zvyšuje aj nové letecké spojenie medzi letiskami Londýn Luton a Poprad-Tatry. Vďaka tomu môže počas nadchádzajúcej zimnej sezóny pohodlne prísť na Slovensko viac návštevníkov z Veľkej Británie. Okrem kvalitnej lyžovačky bude hlavným lákadlom zimná Univerziáda, ktorá od 24. 1. do 1. 2. 2015 privíta športovcov a divákov aj na Štrbskom Plese a v Osrblí,“ povedala Marta Kučerová, generálna riaditeľka Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.

Pôvodný text nájdete tu.

Autor foto: Marek Hajkovský

 


Informácie pripravilo:
Oddelenie komunikácie SACR
Dr. V. Clementisa 10
821 02 Bratislava.