DENNÍK RELAX - EŠTE NEMÁTE PLÁNY NA VÍKEND? V TRNAVE SI HO UŽIJE CELÁ VAŠA RODINA

EŠTE NEMÁTE PLÁNY NA VÍKEND? V TRNAVE SI HO UŽIJE CELÁ VAŠA RODINA

 Dni utekajú ako voda a vy ešte stále neviete, ako budete tráviť najbližší víkend? Neseďte zbytočne doma a zoberte rodinku do nádhernej Trnavy. V Malom Ríme si pre vás pripravili skvelý program, preto si neváhajte rezervovať hotel už teraz.

Trnavské Trojičné námestie zakvitne aj tento rok, a to 9. až 11. mája 2018. V tomto termíne sa môžete pokochať pohľadom na pestrofarebnú krásu rôznych letničiek, skalničiek, drevín či liečivých bylín. Ak ste milovníkom rastlín a chcete sa dozvedieť viac, je pre vás podujatie Májový kvet ako stvorené. Tešiť sa môžete nielen na stánky remeselníkov, prednášky z oblasti starostlivosti o kvety a záhradu, praktické návody na pestovanie rôznych druhov kvetov, ukážky práce šikovných aranžérov, ale aj bohatý sprievodný kultúrny program. Nenechajte si ujsť pohľad na nádherný záhon plný pestrofarebných kvetov priamo pred Mestskou vežou, o ktorý sa opäť postarajú organizátori Májového kvetu.

V Trnave sa určite sa oplatí zostať aj noc. Už v sobotu 12. mája sa pre milovníkov country hudby chystá Country deň v Kamennom mlyne. V rámci festivalu vo westernovom štýle môžete zažiť hudbu, tanec a kopec zábavy. Nudiť sa nebudú ani deti, pre ktoré si organizátori prichystali zaujímavé atrakcie a určite ani rodičia, ktorí sa na country bále môžu zabávať až do polnoci.


V nedeľu 13. mája si môžete spraviť výlet do Mestskej veže, odkiaľ si vychutnáte ten najkrajší výhľad na Trnavu. Tešiť sa môžu aj milovníci umenia. Občianske združenie Publikum.sk a Malý Berlín v arkieri Mestskej veže organizujú výstavu fotografií neskoro modernej architektúry, ktorá potrvá až do konca mája. Výstava BÉTON BRUT teoretičky, kurátorky a fotografky Viery Levitt, skúma geometrickú formu, abstrahované tvary a detaily architektúry.

Určite sa zastavte aj pri najnovšej dominante Trnavy. Pešiu zónu i tento rok zdobí originálny #TRNAVA, ktorý vyzdobili mladí umelci v sobotu 28. apríla 2018 priamo na mieste a žiadny návštevník ho len tak neobíde. Pohľadom na 9-metrový nápis by ste sa pri návšteve Trnavy mali ísť pokochať aj vy a jednoznačne nesmiete zabudnúť na fotodokumentáciu, ktorá vám ešte dlho bude pripomínať krásne chvíle strávene v tomto nádhernom meste.

Ak sa rozhodnete zavítať do Trnavy autom, nemusíte si robiť starosti ani s parkovaním. Na Radlinského ulici  hneď za hradbami starého mesta môžete zaparkovať počas víkendu úplne zadarmo. Možnosť parkovania ponúkajú aj hotely a penzióny v prípade, že sa rozhodnete ostať v Trnave viac dní. Môžete si vybrať z ubytovacích zariadení ako sú Hotel Holiday Inn****, Hotel Impiq****, Hotel London***, Penzión Patriot*** či Hotel Spectrum***.

Miesto, dátum a čas konania

Májový kvet
Dátum a čas konania: 9. – 11. mája 2018
Vstupné: Vstup voľný!

Country deň v Kamennom mlyne
Dátum a čas konania: 12. mája 2018, 16:00 – 00:00
Vstupné: Vstup voľný!

Výstava BÉTON BRUT
Dátum a čas konania:
VERNISÁŽ: 3. mája o 18.00 h.
TRVANIE VÝSTAVY: 3. 5. 2018 – 30. 5. 2018
Pi    10.00 h. – 20.00 h.
So    10.00 h. – 20.00 h.
Ne    10.00 h. – 20.00 h.
Vstupné: Vstup voľný!


Zdroj foto: Mesto Trnava, Matúš Koprda, Zaži v Trnave, Peter Cagala

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/RegionTirnavia a na Instagrame www.instagram.com/regiontirnavia.

Tešíme sa na vás v Regióne Tirnavia!