DENNÍK RELAX - Blahodarne šípky: Pripravte svoju pleť na príchod jari

Blahodarne šípky: Pripravte svoju pleť na príchod jari

O liečivých účinkoch šípok vedeli už dávno naše staré mamy. Nie nadarmo ich počas jesene zbierali, a potom z nich robili lekváre, čaje či sirupy. Mnohí ľudia kvôli tomu považujú za poklad, ktorý sa využíva v prírodnom liečiteľstve. Málokto však vie aj o ich blahodarnom pôsobení na našu pokožku.

„V súčasnosti sú veľmi vyhľadávané a používané najmä plody šípovej ruže. Obsahujú totiž v sebe množstvo vitamínu C a magnézia, ktoré zlepšujú funkciu kapilár v koži, urýchľujú hojenie, osviežia našu pleť a zároveň pôsobia proti tvorbe vrások,“ vysvetľuje Anna Jarinová, riaditeľka ZION SPA na Slovensku. Okrem toho sú šípky plné aj iných účinných látok, ako sú vitamíny K, PP či vitamíny skupiny B1 a B2.

„Po tuhej zime si naše telo pýta množstvo vitamínov. Preto by sme mali dopriať našej tvári i rukám špeciálne kozmetické ošetrenie – Šípkové potešenie. Ide o detoxikujúci peeling zo šípok a medu, ktorý si môžete dopriať v Grand Hoteli River Park. Táto kombinácia vašu pleť obnoví a zároveň jej dodá vitamíny potrebné k správnej regenerácii,“
dodáva Anna Jarinová.

Šípky a med spolu s bylinnými výťažkami tak vašu pokožku nielen hydratujú, ale zároveň ju pripravia na príjemné jarné počasie. Budete sa cítiť lepšie a príťažlivejšie, čo sa odrazí aj na vašom vzťahu k okoliu.