DENNÍK RELAX - Čas na výber letných dovoleniek je práve tu! Ako si vybrať tú najlepšiu?

Čas na výber letných dovoleniek je práve tu! Ako si vybrať tú najlepšiu?

Aj keď zima je ešte len na začiatku, možno niektorí z vás už premýšľajú nad výberom tohtoročnej letnej dovolenky pri mori. Cestovné kancelárie už ponúkajú prvé výhodné first minute dovolenky a ak patríte k tým, ktorí si radi vyberajú popredu a nenechávajú si výber letnej dovolenky na poslednú chvíľu, poradíme vám, podľa čoho si vyberať.

Stanovte si rozpočet

Skôr, ako sa pustíte do výberu letnej dovolenky, stanovte si rozpočet, ktorý v žiadnom prípade neprekročte. Na internetových stránkach si môžete nastaviť filter výberu letných dovoleniek od tých najlacnejších po tie najdrahšie. V žiadnom prípade si na letnú dovolenku nepožičiavajte peniaze. Ak na dovolenku nemáte, tak na ňu nechoďte. Ak ale áno, počítajte aj s tým, že na dovolenke niečo miniete, najmä ak máte len polpenziu, poprípade len raňajky.

Napríklad také Bulharsko. Tam miniete málo peňazí. Dovolenky, ale aj ceny v tejto krajine sú veľmi nízke, čo určite oceníte, ak je vás viac.

Pokojnejšia alebo rušnejšia destinácia?

Akonáhle si stanovíte rozpočet, zamyslite sa, chcete dovolenku v rušnejšej destinácii, alebo chcete skôr pokoj od diskoték, plážových párty a pod.? Ak máte malé deti, skôr oceníte pokojnejšie lokality, ale ak ste slobodní a chcete si užívať, oceníte skôr rušnejšie destinácie. Z tých pokojnejších vám odporúčame grécky ostrov Zakynthos. Je charakteristický krásnymi bielymi plážami a azúrovo čistým morom. Určite ste už počuli o pláži Navagio, kde dennodenne prichádzajú tisíce turistov, aby si pozreli stroskotanú loď Panagiotis, biely piesok a hlavne čisté more.

Strava

Pri výbere letnej dovolenky sledujte, či vám bude poskytnutý all inclusive, raňajky, alebo polpenzia. Všetko záleží od toho, či sa chcete prestravovať v miestnych reštauráciach, alebo chcete mať o všetko postarané priamo vo vašom hoteli. S malými deťmi vám jednoznačne odporúčame all inclusive. Nemusíte sa o nič starať a len prídete do jedálne v hoteli, kde budete obslúžení. Jediné, čo vás bude lákať kúpiť si, bude čerstvé ovocie, zeleniny, alko nápoje, nealko nápoje a miestne špeciality. Keď tak, určite vyskúšajte miestne kávy a nezabudnite kúpiť chutnú kávu do firmy, kde pracujete.

Autor fotografie:www.pixabay.com