Ktoré európske ostrovy sa najviac ponášajú na Karibik?

Karibik je pre mnohých vysnívanou dovolenkou destináciou. Rovnako však pre mnohých ostane aj nesplneným snom. Ak snívate o Karibiku, ale zároveň z akéhokoľvek dôvodu uprednostňujete dovolenku v Európe, prezradíme vám, ktoré európske ostrovy najviac pripomínajú práve Karibik.

Grécke ostrovy spomenieme hneď dvakrát

Čo by to bol za rebríček európskych ostrovov, keby v ňom nebol aspoň jeden z mnohých gréckych? A tu ich budeme mať rovno dva! Začneme Krétou, ktorá je najväčším gréckym ostrovom a aj jedným z najkrajších. Nájdete tu množstvo jedinečných pláží s jemným pieskom a tyrkysovým morom, ktoré sú ako stvorené pre dokonalý oddych a relax.

A čo takto skúsiť dovolenku na Cypre? Najskôr (áno, na Cyprus sa v tomto článku ešte vrátime) sa zamerajme na jeho južnú časť. Modré more a jemný piesok spolu s príjemnou klímou sa postarajú o dokonalú letnú dovolenku. Ak obľubujete skôr aktívnejšie trávenie dovolenky, zaujme vás nádherná príroda, či veľké množstvo historických pamiatok.

Sľubovali sme ďalší grécky ostrov a práve sme sa k nemu dostali. Atmosféru Karibiku vám spomedzi všetkých gréckych ostrovov bude najviac pripomínať Zakynthos a to vďaka svojim nádherným plážam, ale aj množstvom prírodných krás.

Cyprus druhýkrát a viete vôbec, ktorý ostrov je prezývaný Karibik Stredomoria?

Taktiež sme vám sľubovali, že sa vrátime ešte na Cyprus a na to je správna chvíľa práve teraz. Na severe Cypru nájdete taktiež krásne piesočnaté pláže a čisté, priam azúrové more. Potrebujete ešte niečo? Iba ak ubytovanie v luxusnom hoteli, o ktoré tu nie je núdza.

Na prvom mieste nemôže byť iný ostrov ako ten, ktorý je prezývaný Karibik Stredomoria. Ide o taliansku Sardíniu. Vhodnosť tejto prezývky zistíte akonáhle sa vyberiete na dovolenku na Sardíniu. Pláže, príroda, mestá, dedinky, história a v neposlednom rade gastronómia, to všetko je tu jednoducho úžasné a hodné poznávania.Autor fotografie:Autor: Vadym Lavra / Shutterstock.com