Žilina doma zachránila extraligu

Piešťanci povzbudený domácou výhrou neprišli do Žiliny brániť, ale pobiť sa o výsledok. V prvej polovici tretiny boli aktívnejší, ale gól nestrelili. Domácim sa to podarilo v 12. minúte, hlavní rozhodcovia ho neuznali pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. V 15. minúte si to však vynahradili.  Po Plevovej prihrávke spomedzi kruhov pomedzi Tomekove betóny pálil Rúfus a poslal domácich do vedenia 1:0. Piešťanom sa naskytla šanca na vyrovnanie pri Krajčiho vylúčení, ale neboli úspešní.

V druhej tretine boli hostia od začiatku aktívnejší,  hneď po dvoch minútach mali ďalšiu presilovk, ale nič z toho. Zlomovým momentom, ktorý mohol hostí naštartovať bola takmer dve minúty trvajúca presilovka o dvoch hráčov, ale nedokázali si vypracovať žiadnu vážnejšiu šancu. Jediným momentom, ktorý vystrašil Lipovského bola Filipova strela od modrej, ktorú spoľahlivo kryl. Na konci tretiny sa ešte spoza brány pokúšal puk dostať do siete Baran, ale Lipovského neprekonal. Tretinu ukončil Chylov bekhendový pokus a Žilina stále viedla iba o gól.

Tretia tretina sa niesla v znamení piešťanského tlaku, ale góly stále neprichádzali, ani v jednej z deviatich ponúknutých presiloviek. Práve pri tej poslednej v 50. minúte domáci vyhodili puk, ale hosťujúcemu kapitánovi Filipovi pri rozohrávke vo vlastnom pásme nadskočil a dostal sa k napádajúcemu Nemcovi, ktorý obišiel Tomeka a do odkrytej brány v pohode zasunul na 2:0. Hostia sa ale nevzdali a už o minútu znížil po výbornej práci za bránou Mikušovič, ktorého nepokryl domáci obranca a ten prepasíroval puk popod Lipovského - 2:1. Od tohto momentu sa domáci stiahli do obrany a len vyhadzovali puky. Piešťancisa nasťahovali do pásm, ale pozorný Lipovský kryl aj strely Aďa Kolníka s Rybárikom a na Škápikov pas pred bránu nedočiahol Rado Kolník. Hosťom tak nezostávalo nič iné, ako odvolať brankára a poslednú minútu hrať vabank. Z tlaku sa im podarilo vyťažiť vyrovnanie, ale hlavní rozhodcovia ho neuznali pre hru nohou hráča hostí. Kropáč potom ešte trafil do prázdnej brány a spečatil tak osud barážovej série.

Hokejisti Piešťan tak prehrali v sérii 4:1 na zápasy, ale určite nemusia odchádzať so sklonenými hlavami, lebo odohrali skvelú sezónu, vyhrali s rekordným náskokom základnú časť a právom im patrí poďakovanie zo strany všetkých fanúšikov.