Kajakárka Simona Šamková je v Dukle Trenčín

Novú sezónu začali počas posledného aprílového víkendu  slovenskí rýchlostní kanoisti kontrolnými pretekmi v českých Račiciach. Tam sa rozhodovalo, kto bude hájiť slovenské farby na májových pretekoch Svetového pohára v maďarskom Szegede a českých Račiciach.

Aj keď podľa výsledkovej listiny sa piešťanskí vodáci na medailových priečkach neumiestnili, znalci pomerov v tomto športe vedia, že to nie je celkom tak. Počas soboty a nedele sa totiž odchovanci piešťanskej kanoistiky postavili na stupne víťazov až osemkrát, z toho trikrát na ten najvyšší.

Dvakrát sa tešil z prvenstva kanoista Matej Rusnák, ktorý vyhral vo farbách Dukly Trenčín preteky v C1 na 200 a 1000 metrov a na „päťstovke“ bol druhý. Vo farbách Dukly súťažila v Račiciach aj kajakárka Simona Šamková, ktorá vymenila piešťanský dres práve za trenčiansky. Simona vyhrala preteky v K1 na 1000 metrov, na polovičnej trati a na 200 metrov bola tretia.

Ďalší dvaja piešťanskí odchovanci obliekajú dres ŠKP Bratislava. V o farbách tohto klubu bol Matej Michálek v K1 na 1000 m tretí a Erik Noskovič bol spolu s Wiebauerom z Tatrana Bratislava v K2 na 200 m druhý.