Prievidza odchádza naprázdno

V dueli prvého s posledným dnes domáci hráči akoby súcitili s Prievidžanmi a predviedli výkon na hony vzdialený ich štandardu.

Prvú tretinu začali aktívnejšie domáci a hneď z prvej kombinácie skóroval do prázdnej brány Rybárik - 1:0. Po tomto momente domáci upadli do letargie a už do konca prvej tretiny nič výnimočné nepredviedli. A kedže aj hostia boli bezzubí, Piešťanci odchádzali do šatne za priaznivého stavu. Za zmienku tak stojí už len nádherný bodyček domáceho kapitána Filipa, ktorý hosťujúceho Lelkeša poslal cez mantinel na striedačku.

Do druhej tretiny vstúpili Piešťanci opäť miernym tlakom, ale ich šance stroskotali na brankárovi Kováčovi, alebo ich zblokovali obrancovia súpera. V 35. minúte však predsa len prišiel ďalší gólový moment, keď Baronovu strelu od modrej tečoval pred brankárom Chrenko a upravil tak na 2:0. Prievidžania však už o necelé dve minúty dokázali znížiť, keď sa po peknej kombinácii presadil Lelkeš a nedal Fumačovi šancu - 2:1.

V tretej tretine sa domáci zamerali viac na ubránenie výsledku, ako na útočenie, čo sa im mohlo vypomstiť. Hostia si pri presilovkách v druhej polovici tretiny vytvorili tlak pred piešťanskou bránou a Fumača dvakrát zachraňovala konštrukcia brány. Hosťom sa tak nepodarilo dosiahnúť vytúžený gól a odchádzajú domov s prehrou po dobrom výkone.

Piešťany si týmto víťazstvom definitívne zabezpečili prvé miesto v tabuľke a v play-off sa stretnú s 8. tímom súťaže.

Najbližšie čaká Piešťancov derby-zápas v neďalekej Trnave, ktorý sa hrá v piatok 15.1. o 18:00.