24. kolo - FK Spartak Bánovce nad Bebravou - PFK Piešťany

Súboj mužstiev z opačných koncov tabuľky sa niesol od úvodu v réžii favorita z Piešťan, katastrofálny terén im však bránil v tradičnej kombinačnej hre. Po úvodných náznakoch šancí prišla 15 min., Hnilica vybojoval loptu pre Urgelu, ktorý sa rútil sám na bránu domácich. Vo výbornej šanci sa neulakomil a ako na podnose predostrel gól lepšie postavenému Ondrejkovičovi - 0:1. O chvíľu našiel dlhým pasom Valla nabiehajúceho Bretschneidera, jeho strelu Križma končekmi prstov vytlačil na roh. V ďalšej dobrej príležitosti bol opäť Urgela, jeho slabú strelu brankár kryl. V 27. min. prišla jediná šanca domácich. Rohový kop na zadnú tyč nedokázal poslať Filin do odkrytej brány. Hneď z protiútoku centroval Zelenický, no Bretschneiderová hlavička tesne minula cieľ. Pred odchodom mohol zvýšiť Riečičiar, ale vyrazenú loptu poslal vysoko nad. V druhom polčase mali šance opäť hostia. Najskôr veľkú šancu nevyužil Ondrejkovič, potom volej Koprdu z veľkého uhla mieril nad a priamy kop Chebeňa s pod brvna vyrazil Križma. V 65. min. priamy kop Škultétyho z veľkej diaľky skončil mimo, tak isto ako na druhej strane pokus, najlepšieho hráča na ihrisku, Bretschneidera. Keď sa 10 minút pred koncom nepresadil ani Rožník po prihrávke Zelenického, Piešťany plne zaslúžene z Bánoviec vezú ďalšie 3 body. (jv)

24. kolo - 05.05.2012: FK Spartak Bánovce nad Bebravou - PFK Piešťany 0:1 (0:1)
Góly: 15. Ondrejkovič.

Žlté karty: 35. Pavlovič, 74. Zajac - 87. Rožník, 88. Bretschneider.

Červené karty: -

Zostava Spartak: Križma - Varga, Filin, Sedláčik, Škultéty - Malina (72. Petreje) - Bodocký (23. Pavlovič), Zajac, Horúcka, Kosiba - Kyselica (65. Dúbravka).

Zostava PFK: Hodulík - Riečičiar, Sailer, Chebeň, Valla - Bretschneider, Koprda, Hnilica, Zelenický - Ondrejkovič (68. Rožník), Urgela.