Slaná rozkoš!

Medzi kozmetické odporúčania, respektíve príkazy, ktoré treba do leta naplniť, rozhodne patrí aj slaná rozkoš pre telo i dušu. Nie, nebojte sa, nik vás nežiada, aby ste sa hodili do soľničky alebo od rána do večera obhrýzali slané olivy, máme pre vás oveľa kvalitnejšie recepty na večnú krásu!

Nedovoľuje vám počas tohto leta váš rodinný rozpočet, aby ste sa hodili na hladinu Mŕtveho mora presne na jordánsko-izraelských hraniciach, alebo patríte skôr k vyznávačom zdravých domácich kúpeľov? Tak potom ste na správnej adrese! Kozmetika z Mŕtveho mora, soľ a bahno, sú už dlhé roky dostupnými kozmetickými prípravkami aj na slovenskom trhu. A prečo by ste mali “vyhadzovať“ peniaze na nejaké výťažky z Mŕtveho mora? Pretože je to zdravé!

Soľ z Mŕtveho mora obsahuje za nejeden balíček cenných minerálov a stopových prvkov. Obsahuje množstvo vápnika, jódu, brómu, síry, horčíka a draslíka. Priaznivo vplýva na regeneráciu kožných buniek, teda prispieva k udržaniu mladistvého vzhľadu, uvoľňuje nervový systém a možno ju použiť aj ako významnú prevenciu proti reume. Jej blahodarné účinky ocenia všetci, čo trpia atopickým ekzémom, psoriázou alebo migrénou.

Bahenným zábalom si nielenže doprajete poriadnu relaxačnú dávku, ale aj zbavíte pokožku odumretých častíc a vďaka silným dezinfekčným účinkom predídete mastným, problematickým, teda aknóznym stavom. Bahno z Mŕtveho mora oživuje vlasy od korienkov až ku končekom, zbavuje ich lupín, zabraňuje ich vypadávaniu. Výťažkami z Mŕtveho mora vstúpite do tohtoročnej letnej sezóny s nádhernou pokožkou, vlasmi, bez migrény a celulitídy.


Autor fotografie:www.freedigitalphotos.net, Praisaeng