Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Petko z Polemicu píše opäť pre deti. Má novinku Ako sa máš, Eliáš?

Knižná séria Život Adama bola jeho vstupenkou do literárneho sveta, v ktorom ho to veľmi baví. Peter Petko Opet je známy nielen ako muzikant skupiny Polemic, ale už aj ako autor detských knižiek. Po tínedžerskej sérii prichádza s novinkou Ako sa máš, Eliáš? pre mladšie deti.
Petko z Polemicu píše opäť pre deti. Má novinku Ako sa máš, Eliáš?Veselý prvák Eliáš má super pani učiteľku, ale najviac sa teší na prestávky a najradšej by chodil do prázdninovej školy.
„Ak máte 5 až 8 rokov a už vás prestávajú baviť jednorožce, víly či škriatkovia a bavia vás kamaráti, naháňačky a domáce zvieratá, tak príhody malého Eliáša sú tu pre vás. Už ste niekedy zachraňovali zraneného netopiera? Hrali ste africký hokej? Kŕmili ste v bazéne sestru prezlečenú za tuleňa? Tiež sa vám niekedy pletie jazyk a namiesto chameleón poviete chameMELÓN? Tak toto všetko a ešte omnoho viac zažil Eliáš v novej knihe so žltočerveným obalom a ilustráciami od Tomáša Hasaja, ktorý kreslil aj čiernobieleho Adama,“ približuje svoju knihu Petko.
Eliáš miluje leto, zábavky v bazéne a bez sladkostí si nevie predstaviť deň. Oveľa viac ho baví byť s niekým, ako byť sám. Už od škôlky je jeho najlepší kamarát Matúš, no vie sa zahrať aj s dievčatami a so svojou sestrou Viki. Tá ho dokonca namotala na plyšáky a spolu presviedčali mačky, že sú korytnačky!
Ako sa máš, Eliáš? z vydavateľstva Ikar je veľmi hravá knižka, ktorá ukrýva 16 malých príbehov. Eliáš má vždy kopu nápadov, kučeravé vlásky a srdce plné lásky, takže spoločne zachránite netopiera, pozriete sa do mestskej knižnice, pôjdete na rodinný výlet, napadne vás vírus, zahráte si africký hokej a...

Petko z Polemicu píše opäť pre deti. Má novinku Ako sa máš, Eliáš?
Ale neprezrádzajme. Je to knižka plná dobrodružstiev malého chlapca, ktorý má rád život, kamarátov, rodinu a s ktorým si užijete plno zábavy.
Eliášove zážitky inšpirovali aj ilustrátora Tomáša Hasaja a do obrázkov pridal kopu vlastného humoru. A tak sa na stránkach knižky deti môžu zasmiať na ilustráciách zvieratiek, šmolkovej zmrzliny, afrického hokeja, chamemelóna a iných.
„Ešte jednu špecialitku má táto kniha,“ dodáva Petko. „Mini básničku na úvod každej kapitoly. Ak máte radi poéziu, tak sa jednu naučíte za pár minút a predvediete sa v škole na slovenskom jazyku, keď budete mať učivo o rýmovaní. Uvidíte ako sa učiteľka, alebo učiteľ poteší.“
Milan Buno, knižný publicista

Petko z Polemicu píše opäť pre deti. Má novinku Ako sa máš, Eliáš?