Olívia a tajomstvo starých hodín

Tajomstvo, zázrak, napätie, krása umenia ukrytá v obrazoch starých majstrov a k tomu rozprávkový príbeh, ktorý malým čitateľom otvára dvere do detstva, snov a dobrodružstiev ich rovesníkov. To a omnoho viac je možné nájsť v prvom dieli zo série detských kníh s názvom Olívia a tajomstvo starých hodín z pera slovenských autoriek Zuzany Konopáskovej a Lucie Hanus.

Nie je to len detská kniha, ktorá pútavo rozpráva príbeh o neobyčajnom dobrodružstve troch zvedavých hrdinov Olívie, Olivera a Oskara, ale aj jedinečný pokus historičky umenia a mladej žurnalistky, ktoré sa cez rozprávku snažia priblížiť deťom svet umenia. Ako prvé si vybrali dobu a obrazy slávneho holandského maliara Pietra Bruegela st. (1525-1569).

Strach z cudzieho mesta, cudzích ľudí, neznámeho prostredia, únos priateľa, ba aj útek pred ziskuchtivým zlodejom, nakoniec i strach z opustenosti a straty rodiny, či smrti priateľa, to sú naozaj silné emócie, ktoré sa podarilo autorkám riadok po riadku vložiť do tejto útlej dobrodružnej knižky, a ktoré malí hrdinovia odvážne prekonávajú.

Kniha je vhodná pre deti od 7 do 12 rokov. A je v predaji v internetových kníhkupectvách. Viac o knihe na stránke www.olivia.feelart.sk

 

  Olívia a tajomstvo starých hodín