ERIK ONDREJIČKA:  Na vnútornej strane viečok

Zbierka básní nie je na Slovenskom knižnom trhu novinkou. Prvé vydanie uzrelo svetlo sveta už v roku 2004 ako debut Erika Ondrejičku. Tento krát sa dočkala svojej reedície vo vydavateľstve PROKAT s rovnako majstrovskými ilustráciami Albína Brunovského.

Pri čítaní poézie, ktorá je pre mnohých náročným kúskom, sú ilustrácie a celkové pôsobenie knihy akoby oddychovým odbočením medzi strofami jednotlivých básní. V tomto prípade však rovnako podstatným ako textová časť.
O čom sú básne od Erika Ondrejička? Pozorný čitateľ v nich nájde kúsok zo svojho života. Autor sa venuje nesmrteľným témam ako reflektovanie vlastných pocitov a emócií, prežívanie človeka, dotýka sa aj tajomnej erotiky. Veci nehovorí priamo. V básňach využíva alegóriu, ale aj hovorené slovo, či sebe vlastný humor. Jeho štýl nie je skostnatený. Práve naopak, citlivo skladá slová aby tak dosiahol vyváženosť a sviežosť svojich diel. Aj napriek tomu, že oproti jednotlivým publikovaným básňam (publikoval už v 80. rokoch) jeho debut vyšiel dosť neskoro, zaručil mu čitateľský úspech, v ktorom pokračuje aj naďalej.
Druhé knižné vydanie je mierne pozmenené oproti pôvodnej knihe. Veršovaná jednoduchosť nie je samoúčelná. Vždy ponecháva otvorené dvere čitateľovi na to, ako si prečítanú báseň vyloží a prijme.
Pre tých, ktorí by chceli potešiť svojich blízkych, alebo seba darčekom pod vianočný stromček je tu súťaž o knihu poézie, ktorú sme Vám predstavili.
 
SÚŤAŽNÁ OTÁZKA znie:
Kto bol ilustrátorom básnickej zbierky Erika Ondrejičku – Na vnútornej strane viečok?
 
Správnu odpoveď nájdete v texte. Zasielať nám ju môžete do 23. 11. 2012 na adresu sutaz@dennikrelax.sk, do predmetu napíšte heslo: VIRVAR. Jedného z vás odmeníme spomínanou knihou.
Nezabudnite uviesť poštovú adresu pre prípad výhry! 
 
 Výherca knihy Prekrásny Janko je: Erika Šipošová z Veľkých Kapušian.
 
Po skončení súťaže máme pre vás pripravenú ďalšiu zbierku poézie od Erika Ondrejičku.
pod názvom: Oči a rýmy- Nočné piesne kamenného mesta (spolu CD!)
 
KM
 
ERIK ONDREJIČKA:  Na vnútornej strane viečok