Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Dojemný príbeh o hľadaní pôvodu, ktorý vás zavedie na cestu lásky a odpustenia

Na prvý pohľad dokonalý život novinárky Jayi sa ocitá v troskách. Neúspešné manželstvo a nesplnená túžba mať vlastné dieťa skoro položí mladú Jayu na kolená a preto sa rozhodne nasmerovať svoje kroky na druhý koniec sveta. Dávne tajomstvo jej rodiny znie, ako ten správny smer, kde by mohla zájsť po odpovede.

Namieri tak do Indie, kde ju očarí svet farieb a vôní a zisťuje viac o kultúre krajiny svojho pôvodu  a spoznáva rodovú líniu svojej nevšednej rodiny. Od Raviho, bývalého sluhu a blízkeho priateľa svojej babky, sa dozvedá o nezlomnosti, vytrvalom boji, tajnej láske, ale aj o tragickom konci svojej novátorskej predchodkyne v období britskej okupácie.
Tento príbeh motivuje Jayu nájsť svoju vlastnú vnútornú silu, aby mohla objaviť silu lásky a rozlúštiť dávne indické tajomstvo liečenia tela i duše.

Začítajte sa do tohto krásneho pestrofarebného románu o neutíchajúcej viere v sny, v ktorom jedna silná žena, aj napriek nepriazni osudu dokázala zachrániť oveľa viac, ako si v skutočnosti myslela.

Dojemný príbeh o hľadaní pôvodu, ktorý vás zavedie na cestu lásky a odpustenia


Úryvok z románu Matkino tajomstvo:

Sledujem, ako voda so šplechotom naráža na skaly. V diaľke zahučí siréna lode, ktorá si razí cestu riekou Hudson. Pritiahnem si bundu. Kilá, ktoré som nabrala po otehotnení, sú už preč. Nemá ma čo hriať. Mrazivý chlad sa prehrýza cez vlnu a ja sa celá chvejem. Stiahnem si slnečné okuliare a otočím tvár k slnku, ktoré sa prediera pomedzi mraky. Hoci je iba október, teplota poriadne klesla a nemilosrdne naznačuje, že sa blíži zima. Nemám nič proti studenému počasiu ani snehu. Aspoň budem mať dôvod zakukliť sa do viacerých vrstiev oblečenia a ukryť sa pred vonkajším svetom. Kedysi som mala radšej spoločnosť druhých než samotu, no aj vlastný život som si vtedy predstavovala inak. Strčím si ruky pod stehná a opriem sa na lavičke. S vďakou načúvam hluku trúbiacich áut a lodí v pozadí, ktorý prekrýva ozvenu smútku v mojej hlave.

POZOR SÚŤAŽ

Súťažná otázka: Do ktorej krajiny sa novinárka Jaya vydá aby zistila viac o svojom pôvode?

Správna odpoveď: Do Indie

Knihu vyhráva Margaret Zimová z Prešova a Štefan Puckala z Dlhého Poľa

Srdečne blahoželáme