Žuvačka vo vlasoch, čelenka za uchom

 

Posledné centy v peňaženke minú na praskajúci lak na nechty a jednotný odtieň vlasov oživujú melírovaným chaosom v štýle diskogule. Vykázané z ich šatníkov boli aj úpletové šaty podľa vzoru babičkinej ihlice zo špajzy a svetríky z pravej ovčej vlny. Strieborné prstene nosia výhradne v nose a volajú to piercing. Keďže obyčajné ľudské obočie vyzerá tak prvoplánovo, nahradili ho kreslenými polmesiačikovými útvarmi. Samozrejme, bez použitia akýchkoľvek chĺpkov.
Extravagantné ženy. Sú rovnako mäsožravé a náladové ako stovky iných žien, počas Vianoc aj ony sledujú Popolušku a snívajú o svojom princovi na bielom koni. Sú takisto klebetné a na čaj o piatej pozývajú len úzky profil známych.
Aké však nie sú? Nevýrazné, nudné, ustráchané. Nikto presne netuší, akú majú farbu vlasov, lebo sa držia zásady, že koľko vlasových korienkov máš, toľkokrát do mesiaca si zmeň ich odtieň. Aj tieto ženy už čo-to začuli o dymovom líčení, no v ich prevedení je to o hrubších linkách a hustejšom dymovom základe.
Aby každý vedel, že aj extravagantná žena má dve uši, zameriavajú sa na kolesovité až glóbusovité modely náušníc. Hodinky na ruke musia byť veľké ako kostolné zvony, no zároveň ľahučke ako skladací nožík v kabelke. Rifle roztrhané na kolenách sú už dávno OUT, a aby nabrali novú dávku extravagantnosti, premiestnil sa tento niekoľkogeneračný motív z kolien na zadok. Tričká s vestičkami sú krikľavé, neónové, občas aj svetielkujúce a tenisky na nohách majú spoločnú len veľkosť. O ich farbe a značke sa to už povedať nedá.
Majú svojský štýl a ich šatník podlieha originálnym zásadám, no predovšetkým sú to ženy. Veria v medzikontinentálnu lásku, nemajú rady násilie a sú príčinou každého mužského poblúznenia. Preto ich treba ľúbiť.
 
Tatiana Kovalčinová
 

 
Autor fotografie:

Image: Suzanne Krizanek / FreeDigitalPhotos.net