Stalo sa mi...

Každý večer chodím na sociálnu sieť FB, pretože tam mám veľmi veľa priateľov a hlavne si tam píšem so svojou dcérou, ktorá žije už viac rokov v Taliansku. Nakoľko som už dlhšiu dobu rozvedená, tak mám občas návrhy od niektorých priateľov mužského pohlavia. Píšu mi, že sa im páčia moje fotky, že som pekná a bla bla ....

Jedného večera pred mnohými týždňami ma oslovil Mirko. Chlap veľmi sympatický z fotografie, vo veku približne ako ja. Pochválil mi stránku, ktorú spravujem. Je to stránka o pozitívnom myslení a volá sa Milujme svoj život. Nazvala som ju podľa knihy L. Hayovej "Miluj svoj život", pretože táto autorka mi veľmi učarila, keď som sama mala problémy v rodine, keď som sa rozvádzala. Vtedy som hľadala odpovede na otázky, prečo sa mi v živote dejú rôzne veci a nevedela som na ne odpoveď.

Ale vrátim sa k Mirkovi. Napísal mi, že sa mu stránka veľmi páči, že som kreatívna a veľmi sympatická, že by sa rád bližšie zoznámil. Ja som mu odpísala, že budem rada, a tak začala naša komunikácia. Písali sme si skoro tri týždne deň čo deň. Písal tak krásne, že každý deň som utekala domov z práce a tešila som sa, čo mi opäť napíše. Mirko je Čech a práve sa rozišiel s priateľkou. Má zdravotné problémy - rakovinu prostaty a aj to vo mne vzbudzovalo stále väčší záujem o neho. Jeho fyzická stránka tiež hrala dosť dôležitú úlohu. Bol vysoký skoro 190 cm, pomerne statný chlap, a pretože ja som nízka, mám len 160 cm a vážim 55 kg, mi to veľmi imponovalo. Volal ma "Koťátko". Písali sme si úplne normálne ako dvaja dospelí ľudia. Zistili sme, že máme veľa spoločných záujmov, či už to bola rocková hudba, alebo knihy s duchovnou tematikou ... alebo aj to, že sme rozvedení a chýba nám obyčajné ľudské objatie a láska.

Po prvom týždni som mu raz večer písala, že som mala stretnutie s jedným mužom. Bolo to nevinné stretnutie s kamarátom, ktorý mi požičal počítač. A zrazu sa Mirko odmlčal. Nechápala som prečo. Našla som jeho mailovú adresu a požiadala som ho, aby mi vysvetlil, čo zlé som urobila, prečo prestal písať. Odpísal mi, že začal žiarliť, no že mu je to ľúto a ospravedlnil sa. Ja som to pochopila, lebo muži sú veľmi ješitní a trošku ma aj tešilo, že žiarli. Opäť sme si začali písať až do neskorých večerných hodín.

Prišiel deň D - sobota. Celý večer sme si písali, že by sme sa už radi stretli. Že aj on bude na Vianoce sám len s maminkou, ktorá má už 84 rokov. Chcel, aby som mu poslala fotky. Tak som mu posielala fotky z dovolenky a vyberala som tie najkrajšie, kde sa pekne usmievam. On ich slovne hodnotil, že som "moc pekná ženská" a že "taká ženská potrebuje chlapa". Tak som mu odpísala, že "veď ho hľadám". A on odpísal, že "už mám jeho".

Tie slová ma hriali pri srdiečku. Priznávam, ja som sa do neho zaľúbila. Celý večerný "pokec" sa niesol v krásnom príjemnom duchu. Jeho komplimenty nemali konca kraja. Občas zabrdol do mňa, že by ma rád videl nahú. Brala som to s humorom a úplne normálne. Veď sme zdraví dospelí ľudia a sex je úplne prirodzený a krásny. Chcel, aby som sa vyfotila nahá, no ja som to odmietla. Napísala som mu, že si svoje telo nechám ako prekvapenie pre neho, keď sa stretneme. Čakala som na odpoveď a nič. Pár minút prešlo a dala som mu otázku:

- Čo robíš?
- Robím PC analytika.
- To viem, ale teraz čo robíš, keď neodpisuješ?
- Práve ťa analyzujem." A skončilo písanie. Totiž on ma "zablokoval". Už sa nedalo ďalej komunikovať. Ostala som úplne paf. Nechápala som prečo. Čakala som celý večer, že sa opäť ozve, no nič sa nestalo.
Niekedy takmer pred polnocou mi píše moja dcéra:
- Mami ty si si písala s nejakým chlapom a posielala si mu fotky?
- Áno a prečo?

Dcéru vraj oslovila neznáma pani Klaudia, či sa nehanbí za svoju matku, ktorá posiela nejakému Mirovi fotky svojho nahého tela. Poviem vám, ostala som v takom šoku, že by sa nik vo mne nedorezal krvi. Tak som dcére odpísala, že to je klamstvo. Že som si písala s ním, ale že som mu posielala len fotky z dovolenky a svojho bytu, ktoré mi komentoval, že sú krásne a že to mám v byte s láskou a citom zariadené. Moja dcéra ma veľmi dobre pozná, takže neverila dotyčnej panej. No tá ženská jej tvrdila, že sú dôkazy - erotické fotky. Tak som naliehala na dcéru, že nech jej tá "dobrá pani" tie fotky pošle. No zrazu už neboli - stratili sa (aj sa museli, lebo neexistovali!!), len jej posielala komunikáciu Mira s ňou. A nechcite vedieť, čo  jej ten Mirko písal o mne. Skutočne nechápem, nechápem, nechápem. Toľko stupídnych slov na moju adresu typu: stará pani .... vytŕča sa v minisukni (ja som mu ani jednu fotku v sukni neposlala, snáď v šatách fotku z promócie) ... a kopu invektív, no hrôza. Skutočne som nechápala a dones nepochopím.

Tri týždne mi krásne písal, tri týždne ma vlastne "oblboval" ... a takto sa otočil. Vlastne neotočil, on už taký musel byť, len ja som to nezistila. Takže dámy, pozor na mužov na sociálnych sieťach! Píšu krásne, no v srdci to tak  nemyslia. Ide im len o jedno - o sex. A je im asi jedno, či je to sex "na živo" alebo cez obrazovku! A zrejme tento Mirko našiel v milej "pani" svoj objekt. Možno ona mu poslala "šteklivé fotky", na ktorých sa odbavoval. A otočil to na mňa. Ja som mu už odpustila. Chudák nevie čo robí, že aj všetko zlé sa človeku vráti ako bumerang. Ja mám čisté svedomie, mne s ním bolo fajn. A písala som mu len pravdu a posielala len pekné fotky. Nič viac, nič menej. Preto aj píšem túto poviedku. Prajem vám všetkým veľa veľa lásky.

Jana Menadel


 
Autor fotografie:http://www.freedigitalphotos.net/images/Computing_g368-Bored_lady_yawning_with_laptop_p85536.html