Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Niekedy sa stáva, že muži nie sú všetko...

Niekedy si neuvedomujeme, čo strácame. Myslíme si, že život nemá zmysel, keď nás prekvapí nejaká nečakaná situácia a nevieme ju vyriešiť. Je to normálne, že mávame takéto pocity, ale nesmú trvať príliš dlho, lebo vtedy si na samotu môžeme zvyknúť a náš život sa bude utápať v smútku a zatrpknutosti. Každý jeden človek potrebuje blízku osobu, ktorá mu doslova vyčaruje úsmev na tvári. Niekedy to je manžel, milenec, rodina. Môj úsmev na tvári a iskričky v očiach vie vyčarovať Lenka. Jasné, že okrem nej to boli aj muži, do ktorých som bola ťažko zamilovaná, ale tí mi skôr vedeli vyčarovať orgazmus ( a aj ten iba málokedy).

 Lenka je výnimočná osoba, nie je to len moja najlepšia kamarátka, ale je oveľa viac. Je dokonca viac ako niektorí ľudia z mojej blízkej rodiny. Pozná ma do úplného detailu. Stačí, že so mnou telefonuje začuje nejaký tichý ston a letí za mnou. Vie ma počúvať hodiny, vie so mnou plakať, nadávať a dokonca vie, kedy má byť ticho, lebo ja som veľký nervák. Je to so mnou, jednoducho, veľmi ťažké, ale ona pozná finty ako ma upokojiť.
 
Zoznámila sme sa jeden večer, keď ma môj ex zobral do jeho rodnej dediny. Milujem vôňu spálenej trávy, dymu z komínov, ale tie krčmy... Viete si to predstaviť. V jednom kúte sedia starí zákazníci a len otáčajú prstom, keď chcú ďalšie kolo alkoholu. Pri bare sedia väčšinou už čistí zúfalci. Popíjajú pivá a veria v lepší svet, vedú vážne reči o tom, prečo je papagáj papagájom, alebo o tom, že ich ženy sú obyčajné chudery, a preto sedia tu a zabúdajú na ťažké chvíle. No jeden otras. Najlepšie miesta majú mladí, veď to budú noví, budúci a hlavne stáli zákazníci ako to zvykne byť na dedinách. Nechcem písať o tom, prečo som aj ja bola s jedným podobným exotom, lebo keď mám povedať pravdu, s odstupom času sa za to hanbím.
 
A tak, keď sme vošli s mojím ex do malej krčmičky, rozhliadla som sa a sadli sme si medzi grupu ľudí v našom veku. Sedela tam aj Lenka. Namyslená čajka s parádnou postavičkou, sexy hlasom a krásnymi hebkými vlasmi. Prvý dojem - pipka prvej triedy, chcená pipka, ktorá miluje seba. Zoznámili sme sa, ako to etiketa káže. Ahoj, ja som Ela. Teší ma ja som Lena. Videla som na nej ako si ma premeriava od hlavy po päty, ale zazlievať som jej to nemohla, lebo ja som robila to isté. Arogantným hlasom nám objednala jednu fľašu vína. Štrgli sme si a vtedy to začalo. Začali sme sa rozprávať, normálne ako zvyknú dievčatá. No, nebol to iba obyčajný rozhovor. Zdalo sa mi, že ju poznám roky. Viem, klišé, ale to sa niekedy naozaj stáva a ja som to od toho dievčaťa, ktoré bolo o pár centimetrov odo mňa vyššie a o 10 kíl chudšie vôbec nečakala. Takých ľudí stretneme iba párkrát za život a vryjú sa nám pod kožu.
 
Pili sme do rána a môj debilný ex, ktorého už nemám( konečne) ma tam nechal samú s Lenkou a ani sa ma nespýtal, či idem k nemu. Bolo mi to jedno, lebo som našla svoju spriaznenú dušu. Žena si niekedy myslí, že jedným telom a jednou dušou môže byť len s mužom, ale nie je to tak.
 
Každý z nás chce lásku, romantiku, pohladkanie, bozky, ale niekedy je kamarátstvo viac a Lenka je toho dôkazom. Je so mnou, keď plačem ako malé dieťa, keď sa smejem ako blázon, alebo keď stresujem na skúškach. Je tu, lebo ju potrebujem a ja som tu pre ňu, lebo ona si to zaslúži.
 
Moja rozvážna setra.
 
Michaela Luxová

 
Autor fotografie:

Image(s): FreeDigitalPhotos.net