Božie mlyny
Ženy sa niekedy chovajú k  sebe ako pravé "mrchy". Je to tak. Robia si podrazy, intrigy a podrážajú  sa. Jednu mrchu Vám predstavím.

Božena bola vždy mrcha. Asi preto, že mala všetko. Rodičia ju vychovávali ako v bavlnke, dávali jej všetku lásku, pretože jej brat sa narodil ako postihnutý, všetko vkladali len do nej. Chodila krásne oblečená, avšak v hlave veľa nemala. Jej otec bol vo funkcii, mal kopu známych, preto sa jej podarilo zmaturovať. Po maturite jej vybavil lukratívne miesto  sekretárky. Komu sa darí, tomu sa darí.

 Eva až tak dobrý osud nemala. Vždy bola v Boženinom tieni. Jej rodičia nemali peniaze. V škole bola dobrá, ale vedľa Boženy vyzerala ako opŕchnuté vtáčatko. Po maturite sa zamestnala ako predavačka. Skoro sa vydala, lebo po krátkej známosti ostala tehotná. Manžel  bol fešák, Evu si zobral len z ľútosti. Zahýbal jej, kde len mohol. Tak jej jedného pekného dňa zahol aj s Boženou. Prichádzal s ňou pracovne do styku.

 Nešťastná Eva ostala sama. Verila len, že Božie mlyny melú pomaly, že sa všetko Božene vráti, že začne zahýbať aj jej. A stalo sa. Neverník začal zahýbať aj Božene. Eva však zadosťučinenie necítila dlho. Božena sa s neverníkom rozviedla, sama však neostala. Našla si lukratívnu partiu. Jej druhý manžel bol dobre situovaný letec z povolania. Mala a má  sa pri ňom veľmi dobre. Eva ostala sama.

 Po  rokoch:
 Obe aktérky deja vychovávajú dcéry. Sú už na strednej škole. Evina je staršia o dva roky. Obe ich majú od Evinho bývalého. Boženin terajší však svoju polovičku zahŕňa láskou a peniazmi, Evu nemá kto, ostala sama s dcérou a trápi sa. Aby toho nebolo málo, stretla vyfintenú Boženu na ulici. Posťažovala sa jej, že nemá peniaze. A tá nelenila, dala jej návrh, aby jej za finančnú odmenu umyla okná. Eva bola v situácii, kde nepatrí hrdosť. Ponuku prijala.

 Bohužiaľ ,táto takzvaná pomoc nebola nezištná, Božena bola a ostala mrcha. To zistila Eva, keď jej umývala okná. Čudovala sa len, že Božena nástojila na určitej hodine, kedy sa majú umývať. Zistila skoro prečo. V tú hodinu chodil  jej bývalý manžel z práce okolo Boženinho domu. A zazrel Evu v situácii, ako umýva okná Božene, pre ktorú ju opustil. A mrcha  Božena mu zase ukázala, že opustil síce aj ju, ale ona je taká dáma, že jej jeho bývalá umýva okná.

 Tak ako to je s Božími mlynmi? Eva nikomu nič neurobila a musí znášať takéto poníženie. A Božena cíti dvojnásobné zadosťučinenie. Spravodlivé to určite nie je, ale býva osud spravodlivý???

 SN
Autor fotografie:

Image: imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net