DENNÍK RELAX - Základom zimnej starostlivosti o pleť je kvalitný krém

Základom zimnej starostlivosti o pleť je kvalitný krém

Zima so sebou prináša aj nápor na našu pokožku,  preto starostlivosti o ňu musíme venovať zvýšenú pozornosť. Na Slovensku je však stále veľmi veľa žien, ktoré nemajú správne vybraný krém. Príchod zimy a najväčších sviatkov roku je teda ideálnym časom nájsť si toho ideálneho ochrancu našej pleti.

„Ženy by mali v zime používať krémy s mastnejšou a hutnejšou textúrou, aby pokožku adekvátne ochránili,“ radí beauty coachka zo salónu krásy Prolook v Auparku, Mária Bernáthová. Nesmieme zabúdať ani na hydratáciu. Hydratovať pokožku treba hlavne cez noc, aby sa zregenerovala a spamätala z náročných teplotných zmien medzi vyhriatymi kanceláriami a chladnými ulicami. „Veľmi vhodným pomocníkom na rýchle upokojenie pleti sú aj minerálne vody. Ak máte pokožku podráždenú prechodmi medzi teplým a chladným prostredím, práve minerálna voda v spreji môže vašej tvári pomôcť. Vždy sa treba riadiť pocitom, aký z  pleti máte. Nechajte si poradiť od odborníka a ak si nie ste istá, vypýtajte si vzorky odporúčaných produktov na vyskúšanie. V žiadnom prípade si nekupujte krém bez toho, aby ste si ho vyskúšali,“ dodáva M. Bernáthová.

Počas zimných mesiacov venujte pozornosť aj starostlivosti o svoje telo, ktoré tiež vyžaduje zvýšenú hydratáciu. Spravte si napríklad telový píling aspoň raz do týždňa. Myslite aj na svoje ruky, ktoré často nespravodlivo zanedbávame. Doprajte im dostatočnú starostlivosť v podobe výživného krému a oleja.  Ženy sa tiež počas zimy menej venujú starostlivosti svoje nohy, preto treba myslieť aj na ne a spraviť si pedikúru. Dlhé zimné večery v župane a hrubých ponožkách ponúkajú skvelú príležitosť a hlavne čas napríklad na pleťovú masku či hydratačný zábal na nohy.

Aj napriek tomu, že trend vpichovania kyseliny hyalurónovej a botoxu vládne svetu a už aj Slovensku, netreba zabúdať ani na tie klasické kozmetické ošetrenia, ktoré podporia  rozžiarenú pokožku. Môžu byť krásnym, a zároveň praktickým, tipom na vianočný darček. Skúste napríklad zapracovanie výživných látok do pokožky na tvári pomocou rádiofrekvencie. Výsledkom je krásne rozžiarená, vypnutá a vyživená pleť. A aj keď v zime nechodíme v plavkách a krátkych sukniach, možno práve nastal čas na investíciu do svojej postavy. Skúste bankovanie, ktoré rozhýbe tukové vrstvy, ktoré sa potom ľahšie odbúravajú. Je veľmi účinné aj v boji proti celulitíde. Táto procedúra dokonca získala kozmetického Oskara v kategórii ošetrenia celého tela.

„Pekná pleť dáva dobrý základ aj pre slávnostný make-up. Platia preň rovnaké pravidlá ako pre bežný denný make-up - naneste podkladovú bázu, korektor a všetko rozotrite do stratena. Následne zafixujte transparentným púdrom a použite svoju obľúbenú maskaru. A potom už stačí len pridať trblietavú linku, sýty rúž, alebo výraznejšie líčka, podľa osobného pocitu dámy alebo dress-code danej udalosti, a slávnostný make-up je hotový,“ radí M. Bernáthová.


 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/sklo-ly%C5%BEice-kozmetika-kr%C3%A9m-ru%C5%BEov%C3%A1-3141865/