DENNÍK RELAX - Pokožke prospeje šport, bylinky, sauna i masáž

Pokožke prospeje šport, bylinky, sauna i masáž

Pre krásnu a zdravú pokožku je dôležité to, čo si dávame na tanier a takisto každodenná starostlivosť. Avšak sú tu aj ďalšie veci, ktoré jej prospejú. Čo teda dopriať pokožke, aby bola zdravá a krásna?

  • Pravidelné cvičenie

Pokiaľ sa venujete športu niekoľkokrát týždenne, posilňujete svoje fyzické i duševné zdravie, udržiavate si štíhlu figúru a tiež robíte dobre svojej pleti. Prečo je to tak? Pri cvičení sa telo zahrieva, v dôsledku čoho dochádza k rozšíreniu pórov, cez ktoré odchádzajú škodlivé látky z tela. Šport takisto podporuje krvný obeh, teda aj kožné bunky sú lepšie zásobované živinami.

Nemožno opomenúť ani dva ďalšie benefity pravidelnej pohybovej aktivity – pri športe sa uvoľňujú čarovné hormóny šťastia, teda endorfíny, ktoré majú preukázateľné účinky proti stresu i zápalu. Netreba pripomínať, že stres je nepriateľom krásnej a zdravej pleti. Druhá vec je tá, že primeraná pohybová aktivita skvalitňuje spánok, počas ktorého sa pleť regeneruje. Šport je teda takisto cestou, ako sa dopracovať ku krásnej pleti bez vyrážok.

  • Bylinky

Bylinky sa využívali pre krásu už dávno v minulosti a, našťastie, ich benefity v tomto smere poznáme aj my. Mnohé pokožku vyčistia, vyživia i hydratujú. Za všetky môžeme spomenúť aspoň niektoré.

Skvelé účinky má napríklad levanduľa lekárska disponujúca protizápalovými a hojacimi účinkami. Možno ju použiť pri vyrážkach a starostlivosti o problematickú pleť. Ak sa aplikuje na pokožku hlavy, eliminuje výskyt lupín.

Ďalšou užitočnou rastlinou, ktorá má zásluhu na krásnej pleti, je nechtík lekársky. Nechtík je stvorený na starostlivosť o suchú a popraskanú pokožku, napríklad v dôsledku chladného počasia či pobytu na slnku. Odvary sú výborné ako obklady na pleť posiatu vyrážkami.

Medzi „bylinkami pre krásu“ rozhodne nesmie chýbať ani harmanček. Má vynikajúce upokojujúce vlastnosti, znižuje opuchy, podieľa sa na eliminácii tmavých kruhov pod očami, zároveň pokožku hydratuje a chráni.

  • Sauna

Väčšina z nás si spája pobyt v saune s posilnením imunitného systému. Lenže prekrvenie pokožky spôsobí aj to, že pleť sa môže efektívne zbaviť nečistôt i odumretých kožných buniek. Dokonca po saunovaní nie je vhodné pokožku ošetrovať kozmetickými prípravkami, pretože sa na nej vytvorí ochranný film.

  • Masáž

Ak chcete krajšiu pokožku na tvári, doprajte jej pravidelne masáž. Masáž pokožku prekrví, pomáha bojovať proti vráskam a vďaka nej tiež bude pleť pôsobiť mladistvejšie. Na masáž možno využiť vhodný panenský olej, ale aj výživný krém či sérum.


-w-

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/levandu%C4%BEa-mydlo-uter%C3%A1ky-kr%C3%A1sa-3066531/