DENNÍK RELAX - Omladnite o 10 rokov s týmto manuálom!

Omladnite o 10 rokov s týmto manuálom!

Elixír večnej mladosti zatiaľ neobjavil nikto, no existujú spôsoby, ako starnutie spomaliť. Ak odmietate chirurgický zákrok, skúste to s našimi tipmi – budete nielen vyzerať mladšie, ale aj posilníte svoje zdravie. Na čo sa zamerať?

  • Začnite sa hýbať

Cvičenie má množstvo pozitívnych účinkov na telo i psychiku. Posilňuje kardiovaskulárny a pohybový aparát, pomáha lepšie zvládať stres a tiež zvyšuje sebavedomie. To sú pozitíva, ktoré sa pozitívne odzrkadlia aj na vašom vzhľade. Veď štíhli a spokojní ľudia vyzerajú neporovnateľne lepšie ako tí, ktorí majú nadváhu a žijú v strese. Ak cvičeniu neholdujete, dajte šancu aspoň chôdzi. Keď sa dopracujete k odporúčaným 10 000 krokom denne a budete toto pravidlo praktizovať dlhší čas, uvidíte a pocítite skutočne pozitívne zmeny.

  • Dajte si pozor na to, čo si dávate na tanier

To, čo konzumujeme, sa nemilosrdne odzrkadlí nielen na našom zdravotnom stave, ale aj na pleti. Nepodceňujte to! Ak sa budete stravovať zdravo a vyvážene, posilníte svoje zdravie a uberiete si roky. Sústreďte sa na dostatočný prísun potravín s obsahom karotenoidov, vitamínov C a E a polyfenolov, ktoré majú protizápalové účinky, čiže spomaľujú starnutie. Karotenoidy nájdete v ovocí a zelenine žltej, červenej a oranžovej farby. Céčko je bohato zastúpené v červenej paprike, brokolici, kivi či ananáse. Vitamín E obsahujú orechy, semená a za studena lisované oleje. Polyfenoly sa nachádzajú v zelenom čaji či horkej čokoláde.

  • Dostatočne spite

Nejedna známa herečka či speváčka priznala, že za jej krásnou pleťou je dostatočný odpočinok. Ak spíte málo, pleť nemá dostatok času na regeneráciu. Preto si doprajte 7 – 8 hodín kvalitného spánku.

  • Nezabudnite na vodu

Ak telo trpí nedostatkom tekutín, koža je suchá a zvráskavená. Nehovoriac o tom, že znakom dehydratácie sú aj bolesti hlavy či znížená koncentrácia. Nezabúdajte, že denne by ste mali pre zdravie i krásu vypiť 3 – 4 dcl vody na každých 10 kg hmotnosti.

  • Starajte sa o svoje zuby

K mladistvému výzoru patrí úsmev, a preto sa usmievajte čo najčastejšie. Samozrejme, v tomto smere je dôležitý aj stav vášho chrupu – nepodceňujte preventívne prehliadky u stomatológa a zuby si poctivo čistite aspoň 2 razy denne.

  • Chráňte svoju pokožku pred slnkom

Hoci pokožka so zlatistým nádychom vyzerá príťažlivo, priveľa slnka jej neprospieva – škodlivé slnečné lúče podporujú produkciu voľných radikálov, ktoré poškodzujú kožné bunky. To sa, samozrejme, negatívne prejaví na stave pleti. Z tohto dôvodu používajte v lete i v zime krémy a mejkapy, ktoré chránia pred UVA a UVB lúčmi.

-w-


 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/%C5%BEena-tv%C3%A1r-celkom-kr%C3%A1sna-rozpad-1146386/