DENNÍK RELAX - Med je pokladom pre pokožku. Ako ho použiť?

Med je pokladom pre pokožku. Ako ho použiť?

Med je skvelý ako prírodný píling, ktorý pokožku zbaví odumretých kožných buniek, pokožku hydratuje, vyživuje a zároveň napomáha hojeniu drobných rán či jaziev. Je pomocníkom pri akné, ekzémoch i ďalších kožných problémoch.

Pozitívne účinky medu v kocke 

  •      Med disponuje antibakteriálnymi, antiseptickými a protiplesňovými vlastnosťami, čiže môže pomôcť napríklad pri niektorých plesňových ochoreniach kože, akné, lupienke či psoriáze. Pokiaľ sa skombinuje so správnymi ingredienciami, jeho účinky na pleť sú skutočne bravúrne.
  •      Med má vynikajúce hydratačné vlastnosti a obsahuje enzýmy, ktoré pomerne ľahko prenikajú do pokožky.
  •      Pokiaľ vás trápia povestné „čierne bodky“ na nose či brade, med je výborný prostriedok, ako sa ich zbaviť.
  •      Med je skvelou ingredienciou aj na prípravu pílingov, ktoré pokožku zbavia odumretých kožných buniek. Výborné účinky dosiahnete skombinovaním s ovsenými vločkami či sódou bikarbónou.
  •      Pravidelným používaním tekutého zlata možno zmierniť existujúce jazvy, vrátane strií. Ideálna v tomto smere je kombinácia s kokosovým alebo olivovým olejom.
  •      Hojivé vlastnosti medu možno použiť aj na spáleniny od slnka či drobné popáleniny. Med možno skombinovať aj s hojivou aloou.
  •      Aplikáciou medu na tvár možno eliminovať vznik vrások, nakoľko med obsahuje veľa antioxidantov, ktoré naprávajú škody napáchané voľnými radikálmi.
  •      V neposlednom rade med pokožke dodáva iskru a prirodzene ju hydratuje i vyživuje. 

Tipy na domáce masky z medu

Med je stvorený pre majiteľky všetkých typov pleti, teda suchej, mastnej, normálnej i zmiešanej, samozrejme, za predpokladu, že nemajú na med alergiu.

Maska pre rozžiarenie pokožky

Pokiaľ vašej pokožke chýba povestná iskra, zmiešajte med s kvalitným bielym jogurtom. Masku naneste na dôkladne vyčistenú pleť a nechajte 20 minút pôsobiť.

Medová maska na redukciu vrások

Ideálnym bojovníkom proti vráskam je aj kombinácia medu s tvarohom. Ak si túto masku doprajete aspoň raz týždenne, po niekoľkých týždňoch dôjde k značnej eliminácii vrások.


Maska proti akné so škoricou

Zmiešaním 3 čajových lyžičiek medu a polovicou čajovej lyžičky cejlónskej škorice získate masku na tvár, ktorá môže pomôcť zmierniť akné. Pred aplikáciou masky si treba urobiť test napríklad na zápästí, aby u vás nedošlo k alergickej reakcii.

Maska na upchaté póry

Med zmiešajte s pomletými ovsenými vločkami a sódou bikarbónou. Na 20 minút naneste na miesta s čiernymi bodkami a potom vlažnou vodou opláchnite.

Medová maska na mastnú pokožku

Aj mastná pleť si zaslúži pravidelnú výživu. Ideálna je kombinácia banánu, citrónovej šťavy, extra panenského olivového oleja a medu.

Mirka 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/photos/med-%C5%A1korica-misa-v%C4%8Del%C3%AD-med-2542952/