Med je pokladom pre pokožku. Ako ho použiť?

Med je skvelý ako prírodný píling, ktorý pokožku zbaví odumretých kožných buniek, pokožku hydratuje, vyživuje a zároveň napomáha hojeniu drobných rán či jaziev. Je pomocníkom pri akné, ekzémoch i ďalších kožných problémoch.

Pozitívne účinky medu v kocke 

  •      Med disponuje antibakteriálnymi, antiseptickými a protiplesňovými vlastnosťami, čiže môže pomôcť napríklad pri niektorých plesňových ochoreniach kože, akné, lupienke či psoriáze. Pokiaľ sa skombinuje so správnymi ingredienciami, jeho účinky na pleť sú skutočne bravúrne.
  •      Med má vynikajúce hydratačné vlastnosti a obsahuje enzýmy, ktoré pomerne ľahko prenikajú do pokožky.
  •      Pokiaľ vás trápia povestné „čierne bodky“ na nose či brade, med je výborný prostriedok, ako sa ich zbaviť.
  •      Med je skvelou ingredienciou aj na prípravu pílingov, ktoré pokožku zbavia odumretých kožných buniek. Výborné účinky dosiahnete skombinovaním s ovsenými vločkami či sódou bikarbónou.
  •      Pravidelným používaním tekutého zlata možno zmierniť existujúce jazvy, vrátane strií. Ideálna v tomto smere je kombinácia s kokosovým alebo olivovým olejom.
  •      Hojivé vlastnosti medu možno použiť aj na spáleniny od slnka či drobné popáleniny. Med možno skombinovať aj s hojivou aloou.
  •      Aplikáciou medu na tvár možno eliminovať vznik vrások, nakoľko med obsahuje veľa antioxidantov, ktoré naprávajú škody napáchané voľnými radikálmi.
  •      V neposlednom rade med pokožke dodáva iskru a prirodzene ju hydratuje i vyživuje. 

Tipy na domáce masky z medu

Med je stvorený pre majiteľky všetkých typov pleti, teda suchej, mastnej, normálnej i zmiešanej, samozrejme, za predpokladu, že nemajú na med alergiu.

Maska pre rozžiarenie pokožky

Pokiaľ vašej pokožke chýba povestná iskra, zmiešajte med s kvalitným bielym jogurtom. Masku naneste na dôkladne vyčistenú pleť a nechajte 20 minút pôsobiť.

Medová maska na redukciu vrások

Ideálnym bojovníkom proti vráskam je aj kombinácia medu s tvarohom. Ak si túto masku doprajete aspoň raz týždenne, po niekoľkých týždňoch dôjde k značnej eliminácii vrások.


Maska proti akné so škoricou

Zmiešaním 3 čajových lyžičiek medu a polovicou čajovej lyžičky cejlónskej škorice získate masku na tvár, ktorá môže pomôcť zmierniť akné. Pred aplikáciou masky si treba urobiť test napríklad na zápästí, aby u vás nedošlo k alergickej reakcii.

Maska na upchaté póry

Med zmiešajte s pomletými ovsenými vločkami a sódou bikarbónou. Na 20 minút naneste na miesta s čiernymi bodkami a potom vlažnou vodou opláchnite.

Medová maska na mastnú pokožku

Aj mastná pleť si zaslúži pravidelnú výživu. Ideálna je kombinácia banánu, citrónovej šťavy, extra panenského olivového oleja a medu.

Mirka Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/photos/med-%C5%A1korica-misa-v%C4%8Del%C3%AD-med-2542952/