DENNÍK RELAX - Iba krémy nestačia. Tu sú TOP bojovníci proti vráskam a starnutiu pleti!

Iba krémy nestačia. Tu sú TOP bojovníci proti vráskam a starnutiu pleti!

Investujete desiatky či stovky eur do krémov proti vráskam, no nie ste so vzhľadom svojej pleti spokojná? Či sa vám to páči, alebo nie, iba krémy proti vráskam nestačia! Dôležitý je celkový životný štýl, teda zdravá a vyvážená strava, dostatok tekutín a spánku, primeraná starostlivosť a tiež pozitívny prístup k životu.

Neviete, ako začať skutočne bojovať proti vráskam? Skúste to voľbou správnych potravín, ktoré majú schopnosť spomaľovať starnutie, a teda aj vznik vrások. Ktoré sú to?

  • Čučoriedky

Čučoriedky väčšina z nás pozná ako ovocie, ktoré je stvorené pre zdravie mozgu, teda pravidelná konzumácia tohto bobuľového ovocia podporuje kognitívne funkcie a chráni pred Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou. Avšak v čučoriedkach zastúpené antokyány majú aj vedecky preukázané schopnosti bojovať proti starnutiu, pretože chránia bunky pred poškodením. Tieto významné antioxidanty tiež podporujú hojenie rán a pomáhajú pri rôznych kožných ochoreniach, ako je napríklad psoriáza. Ak teda chcete krásnu a mladistvú pleť bez výrazných vrások, doprajte si týždenne aspoň 2 až 3 porcie čerstvých čučoriedok.

Čučoriedky môžete na pleť použiť aj zvonku – najprv roztlačte čučoriedky na hladkú kašičku, pridajte med a biely jogurt, zmiešajte a naneste na pleť. Nechajte 30 minút pôsobiť a zmyte.

  • Horká čokoláda

Pri konzumácii horkej čokolády sa uvoľňujú hormóny dobrej nálady, čiže sa cítime psychicky lepšie. Avšak pravidelné maškrtenie prostredníctvom horkej čokolády, teda čokolády s obsahom kakaa minimálne 70 %, sa spája aj s ďalšími výhodami – jednou z nich je schopnosť bojovať proti starnutiu. Ak si denne v rámci zdravého a vyváženého jedálnička doprajete 20 – 30 g horkej čokolády, je to dobrý spôsob, ako bojovať proti vráskam a zlepšiť si celkové zdravie.

  • Losos

Kvalitné ryby, medzi ktoré rozhodne patrí aj losos, by sme si mali dopriať aspoň dvakrát týždenne. Jedným z hlavných dôvodov, prečo si naservírovať na tanier pravidelne lososa, je vysoký obsah nenasýtených omega-3 nenasýtených mastných kyselín. Tie sú pokladom pre mozog i srdce. Avšak losos obsahuje aj astaxantín zo skupiny karotenoidov, vďaka ktorému má svoju ružovú farbu. Jedná sa o antioxidant, ktorý má významné schopnosti bojovať proti starnutiu.

  • Vývar z kostí

Konzumácia vývaru z kostí má viacero výhod – prospieva tráveniu, dýchaciemu systému a takisto pokožke, pretože je v ňom zastúpený kolagén. Vďaka kolagénu je pleť pevná a pružná. Takže aj pravidelná konzumácia kvalitného vývaru z kostí je jednou z možností, ako bojovať proti starnutiu. Samozrejme, kľúčovú úlohu zohráva kvalita kostí a tiež spôsob prípravy, a preto preferujte kosti z kráv od overených farmárov, teda takých, ktoré sa pásli na tráve.


-w-
 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/%C4%8Du%C4%8Doriedky-dezert-ovocie-modr%C3%A1-2278921/