DENNÍK RELAX - Fantastická maska na tvár

Fantastická maska na tvár

 Mnohé blahodarné masky na tvár si vieme urobiť aj zo surovín doma. Netreba k tomu ani žiadne mimoriadne bylinky či suroviny. Jednou z najlepších masiek je maska z medu a škorice. Jej okamžitý efekt uvidíte už po chvíľke. Určite vyskúšajte.
 
Aj med aj škorica sú bežne súčasťou našej domácnosti. Odoberieme troška medu, ktorý musí byť kryštalizovaný, nie tekutý. Do misky spolu s ním vsypeme polovičku kávovej lyžičky škorice a premiešame. Je samozrejmosťou, že maska sa vždy nanáša na čistú pleť.
 
Masku je dobré aplikovať jedenkrát až dvakrát týždenne, a zakaždým nechať pôsobiť približne 15-20 minút. Z tváre ju zmývame vlažnou vodou, až kým na tvári po nej neostane žiadna stopa. Následne si tvár umyjeme studenou vodou, aby sa póry pokožky pekne uzavreli. Med v kryštalizovanej podobe je celkovo výborný ako peeling, oplatí sa mu teda určiť stále miesto v našich skrášľovacích procesoch.
 
Príjemným prekvapením bude viditeľne hebká, vláčna a jemná pleť. 20 minút týždenne sa oplatí investovať do krásnej a vábivej pokožky, čo poviete?
 
Agáta G.