DENNÍK RELAX - Ako vhodne zvoliť dámske šaty na firemný večierok?

Ako vhodne zvoliť dámske šaty na firemný večierok?

Či už ide o vianočný večierok alebo letnú firemnú párty, dámy budú určite súhlasiť s tým, že zvoliť si tie správne šaty vyžaduje obetovať tomu nejaký čas. Každá z nás chce predsa na firemnej párty vyzerať trochu inak, ako v bežnom kancelárskom outfite. Niektoré dámy chcú ukázať zo svojho tela niečo viac, no nezabúdajte, že stále ide o firemný večierok, preto by sme to v tomto smere nemali s odhaľovaním príliš preháňať. Máme pre vás niekoľko dobrých tipov a rád, ako si vybrať tie správne dámske šaty na takúto príležitosť a zažiariť ako pravá hviezda.

Aký strih dámskych šiat je vhodný?

Treba podotknúť, že v prípade firemného večierku rozhodne nejde o žiadny ples, a preto si dlhé róby odložte na plesovú sezónu. V prípade firemných osláv sú vždy na miestne takzvané koktejlové šaty, ktoré majú naozaj široké využitie. Pokiaľ sú klasickejšie, hodia sa takmer na každú oslavu či spoločenskú udalosť. V prípade firemného večierka by teda koktejlové šaty mali siahať po kolená, maximálne však 10 centimetrov nad kolená. Čo sa týka strihu dámskych šiat, to samozrejme záleží na konkrétnej dáme. Strih dámskych šiat je nutné zvoliť podľa typu vašej postavy. Ak máte štíhlu postavu bez výrazných bokov, sukňa do písmena A vám boky krásne dotvorí a navyše budete neprehliadnuteľná. Obtiahnuté šaty na telo si môžu dovoliť dámy s postavou presýpacích hodín.

Je farba pri výbere dámskych šiat na firemný večierok dôležitá?

V prípade farby naozaj neexistuje žiadne obmedzenie. Ide o to, v čom sa dáma cíti pohodlne. Ak obľubujete žiarivé farby, pokojne si zvoľte dámske šaty v žltej, zelenej, žiarivo ružovej či oranžovej farbe. Tmavými odtieňmi dámskych šiat rovnako nič nepokazíte. Navyše jednoduchšie šaty v tmavej farbe je potom ľahšie dokombinovať rôznymi doplnkami. Tu môžete popustiť uzdu svojej fantázii. Doplnky môžu byť žiarivé, veľké a výrazné. Veľmi trendy sú v súčasnosti lodičky a kabelky v metalických odtieňoch, ktoré v prípade jednofarebných šiat môžu pôsobiť naozaj výrazne a dodať vášmu outfitu krásnu bodku. Potom už len stačí doladiť make up a účes a môžete vyraziť v ústrety zábave so svojimi kolegami.

Tie pravé dámske šaty na firemnú párty pre vás vyberie  https://www.glashgirl.sk/.