DENNÍK RELAX - Ako udržať pokožku čo najdlhšie opálenú?

Ako udržať pokožku čo najdlhšie opálenú?

Milujete opaľovanie sa a chcete mať pokožku krásne hnedú čo najdlhšie? Potom by ste si mali dať pozor na niekoľko vecí. Ktoré sú kľúčové?

  • Nedopusťte, aby sa pokožka vysušila

K vysúšaniu pokožky môže prispieť nedostatočná hydratácia pleti zvonku, deficit tekutín v organizme, plávanie v chlórovanej vode, horúce kúpele či sprchovanie sa horúcou vodou, používanie nevhodných sprchových gélov, pílingov a rozličných drsných špongií či pobyt v saune.

Dôležité je teda pokožku dennodenne hydratovať kvalitnými telovými mliekami či gélmi. Výbornou voľbou sú aj prírodné oleje s hydratačnými vlastnosťami, ako napríklad kokosový či olivový olej.

Ak si neviete sprchu predstaviť bez sprchového gélu, voľte taký, ktorý je špeciálne určený na pokožku po opaľovaní. Ak nájdete kozmetiku s betakaroténom, ktorá predlžuje opálenie, siahnite po nej.

Čo sa týka pitného režimu, stavte na čistú vodu, poprípade minerálne vody určené na denné pitie. Hydratácia zvnútra je totiž jedným z kľúčových faktorov aj pre zdravie a krásu pokožky. Na každých aj začatých 10 kg váhy si dožičte 3 – 4 dcl tekutín.

  • Doprajte si veľa potravín bohatých na betakarotén

Betakarotén je dôležitý antioxidant, ktorý pokožku chráni pred poškodením a zároveň zabezpečí, že zostane dlhšie s bronzovým nádychom. Potraviny bohaté na betakarotén a ďalšie karotenoidy nájdete v potravinách žltej, oranžovej a červenej farby. Snažte sa teda dennodenne jesť niektorý z nasledovných zdrojov betakaroténu  a karotenoidov – paradajky, červenú papriku, broskyne, marhule, jahody, mango, mrkvu, melón atď. Stavte hlavne na príjem potravín bohatých na betakarotén, avšak siahnuť môžete aj po výživových doplnkoch.

  • Opálenie zvýrazňujte

Existuje viacero spôsobov, ako opálenie zvýrazniť. V drogériách nájdete rozličnú kozmetiku určenú na tento účel. Môže sa jednať o bronzové púdre, spreje či krémy zvýrazňujúce opálenie a na zahodenie nie sú ani samoopaľovacie krémy. Tie môžete použiť napríklad na miesta, ktoré sú bledšie v porovnaní s ostatnými časťami na tele.

  • Slniečko dávkujte pokožke s rozumom

Ste po dovolenke hnedá ako kakao? Skvelé! Avšak to neznamená, že odteraz by ste sa mali slnku vyhýbať. Naopak, v primeranom množstve doprajte pokožke slnečné lúče aj po dovolenke. V prípade, že máte pokožku bielu, dodržiavajte všetky zásady bezpečného opaľovania, pretože spálením pokožky ohrozujete svoje zdravie, ale aj sabotujete získanie hnedej pokožky. 

  • Pozor na epiláciu

Ak na odstraňovanie chĺpkov používate epilačné krémy či vosk a chcete si udržať opálenie čo najdlhšie, nepodarí sa vám to. Pretože tieto kozmetické produkty vás zbavia nielen chĺpkov, ale aj opálenia. Namiesto nich radšej siahnite na niekoľko mesiacov po holiacom strojčeku.

-w-
 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/model-maledivy-pl%C3%A1%C5%BE-sexy-diev%C4%8Da-959087/