DENNÍK RELAX - Aké slnečné okuliare sú aktuálne v trende?

Aké slnečné okuliare sú aktuálne v trende?

Slnečné okuliare nie sú iba na ochranu zraku. Ide o módny doplnok, ktorý podlieha aktuálnym trendom. Legendy ako Ray-ban Wayfarer budú zrejme trendy vždy, nadčasový dizajn majú aj Oakley Holbrook, no spolu s nami sa môžete pozrieť aj na ďalšie aktuálne módne trendy vo svete slnečných okuliarov, ktorým toto leto určite podľahnete aj vy.


Móda sa opakuje


Zrejme ste si už všimli, že nielen známe "lenonky" sa s obľubou začínajú nosiť aj v súčasnosti. Okrem Johna Lennona ich miluje aj rovnako slávna speváčka Lady Gaga.

Pravdou je, že módne trendy sa opakujú a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Iné okuliare s bielym rámom boli v móde v roku 2015 a platí to aj pre rok 2019. Niekoľko sezón sa nosia aj oversize veľkosti a vedľa s nimi nešliapnete ani toto leto. Podobne, ako s okuliarmi s farebnými sklami.

Nesmrteľné sú samozrejme Ray-Ban Wayfarer so svojim klasickým dizajnom a rámom v akejkoľvek farbe, ako aj kultové Aviator okuliare, ktoré ale postupne ustupujú "ženskejším" modelom. Hranaté rámy sa hrdo nosili niekoľko rokov dozadu a teraz ich môžete vytiahnuť opäť.


Leto 2019


Okrem už spomínaných typov okuliarov sa budú nosiť aj mačacie rámy a ich extrémne tvary. Výrazný pritom nemusí byť len dizajn rámov, ale aj ich farba a odtieň skiel. Farebné sklá sú zaujímavé aj s čiernym hranatým rámom ako v prípade Oakley Holbrook.

Rám však môže pútať nie len svojim tvarom, ale aj dekorom s kryštálikmi, kamienkami a inými prvkami. Ak nosíte slnečné okuliare preto, aby vám nebolo vidno do očí, máte šťastie. Tmavé čierne sklá, za ktorými sa jednoducho ukryjete, sú jedným z trendov tejto sezóny a zažiarite aj keď budú mať okrúhly rám.


Vyberte si to, čo vám pristane


Pri výbere slnečných okuliarov sa netreba vždy striktne držať iba aktuálnej módy. Nosiť by ste mali to, čo vám pristane a v čom sa cítite pohodlne. Okrem toho slnečné okuliare sú primárne určené na ochranu zraku pred UV žiarením. Venujte tak pozornosť aj UV filtru, pričom hľadajte označenie UV 400 alebo UV 380. To znamená, že šošovky vás ochránia pred UV-A aj UV-B žiarením.

Bez ohľadu na váš vek a pohlavie je vám k dispozícii niekoľko úžasných modelov, ktoré si môžete pohodlne vybrať aj cez internet. Dôležité je predsa, aby splnili účel, sedeli a chránili váš zrak.

Autor fotografie:www.pixabay.com