DENNÍK RELAX - 7 mini trikov proti starnutiu, ktoré fungujú. Vyskúšate ich?

7 mini trikov proti starnutiu, ktoré fungujú. Vyskúšate ich?

Ak sa snažíte urobiť maximum preto, aby ste spomalili starnutie a stále máte pocit, že ste ešte nevyskúšali všetko, inšpirujte sa našimi tipmi. Ako vyzerať mlado a sviežo do vysokého veku?

    1. Pravidelne si doprajte masáž tváre

Ak chcete dosiahnuť naozaj skvelé výsledky, nestačí tvár masírovať párkrát do týždňa, musíte tak robiť dennodenne. Ideálne je tak robiť každý večer a masáž tváre vykonávať ako súčasť večernej hygieny. Inšpirovať sa môžete týmto videom (zdroj video: www.youtube.com).

    2. Dôsledne dodržiavajte pitný režim

Jedným zo základných pravidiel, ako si udržať krásnu, zdravú a mladistvú pleť, je dodržiavanie pitného režimu. Pamätajte na to, že pleť potrebuje byť dokonale hydratovaná nielen zvonku, ale aj zvnútra. Preto si denne doprajte 2 – 3 litre vody, pričom dva poháre vody si dožičte hneď po prebudení.

    3. Každé ráno si naservírujte „zlaté mlieko“

Ak ste ešte o tomto nápoji nepočuli, je najvyšší čas vyskúšať ho. Pravidelné pitie tohto drinku sa totiž spája s mnohými zdravotnými benefitmi a takisto s celkovým spomalením starnutia organizmu. Na jeho prípravu budete potrebovať 1 šálku mlieka (môžete zvoliť aj ľubovoľné rastlinné podľa vlastných preferencií), 1 ČL mletej kurkumy, ½ ČL škorice, kúsok nastrúhaného zázvoru (poprípade štipku sušeného), štipku čierneho korenia a 1 ČL medu. Ako na to? Mlieko mierne zahrejte a pridajte ostatné suroviny. V prípade, že sa vám nechce každé ráno pripravovať tento nápoj, v obchodoch kúpite hotovú zmes, ktorú potom iba zmiešate s mliekom.

    4. Pleť hydratujte častejšie ako dva razy denne

Väčšina z nás pleť ošetrí krémom ráno a večer. Lenže ak túžite po mladistvo vyzerajúcej pleti aj v neskoršom veku, je potrebné dopriať jej hydratáciu viac ako dva razy denne. Ak používate mejkap, toto pravidlo praktizujte aspoň počas voľných dní alebo vtedy, keď ste doma z práce.

    5. Dbajte na zdravý a vyvážený jedálny lístok

Pleti neprospieva nadmerné množstvo sacharidov či soli, ale ani nedostatok proteínov alebo zdravých tukov. Takisto je dôležitý dostatočný prísun ovocia a zeleniny. Máte podozrenie, že váš jedálny lístok nie je dostatočne vyvážený? Zverte sa do rúk výživového špecialistu – prospeje to nielen vašej pleti, ale aj celkovému zdraviu či postave, veď aj kilá navyše pridávajú roky.

    6. Nepodceňujte dôležitosť spánku

Počas spánku sa naše telo očisťuje a regeneruje. Spánok je veľmi dôležitý aj pre pokožku, pretože dostatočný a kvalitný odpočinok dodáva pokožke sviežosť a iskru. Denne si teda doprajte 7 – 8 hodín kvalitného spánku a nezabudnite na dokonalé očistenie a ošetrenie pleti pred nočným odpočinkom.

    7. Naučte sa lepšie zvládať stres

Je dokázané, že zvýšené hladiny stresových hormónov v tele zvyšujú riziko vzniku zápalových procesov v organizme a naopak, znižujú schopnosť nášho tela s týmito zápalmi bojovať. To sa, samozrejme, odzrkadlí aj na kvalite pleti. S každodenným zvládaním stresu môžu pomôcť dýchacie cvičenia, meditácia, praktizovanie rituálov pozitívneho myslenia, šport či venovanie sa koníčkom.


-w-
 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/%C5%BEena-diev%C4%8Da-telefonovanie-telef%C3%B3n-593134/