7 chýb, ktoré robíme pri manikúre a lakovaní nechtov

7 chýb, ktoré robíme pri manikúre a lakovaní nechtov

Manikúra je neodmysliteľnou súčasťou kozmetickej starostlivosti. Niektoré z nás si ju doprajú u profesionálky, iné sa jej venujú doma a neraz sa dopúšťajú viacerých chýb. Ktoré robíme najčastejšie?

  • Nevhodne upravujeme kožu okolo nechtov

Ak sa chceme vyhnúť nepríjemným záderom a mať pekný tvar nechtov, nevyhnutnosťou je úprava nechtovej kože. Použiť môžeme nástroj na zatláčanie kože, ktorý sa nachádza v každom sete manikúry. Nechtovú kožu zatláčame vždy po sprche či kúpeli, keď je zmäknutá. Dobrou voľbou sú aj prípravky, ktoré slúžia na úpravu kože v okolí nechtov – nielenže pokožku zmäkčia, ale aj regenerujú a hydratujú. Vďaka nim sa koža zatlačí veľmi jednoducho.

  • Ignorujeme dezinfekciu nástrojov

Ako často dezinfikujete nástroje, ktoré používate pri manikúre? Ak je vaša odpoveď zriedka, riskujete infekciu, pretože pod nechtami a  na rukách je veľké množstvo baktérií. Použiť na tento účel môžete lieh, ktorý zakúpite v lekárni, poprípade domácu pálenku. Nástroje na manikúru teda treba dezinfikovať po každom použití!

  • Na nechty nanášame nekvalitné laky na nechty

Mnohé z nás si vyberajú laky na nechty podľa farieb, ktoré preferujú. Často siahneme po lakoch, ktoré rýchlo schnú, pretože to považujeme za výhodu. Na jednej strane lak síce rýchlo uschne, no na druhej strane nie je dobrý pre náš necht – obsahuje látky, ktoré mu neprospievajú. Lepšou voľbou sú vyživujúce laky na nechty, ktoré necht vyživia i ochránia. Mnohé z nich možno použiť ako podkladovú bázu pod bežný lak. Mimochodom, lak na nechty by ste mali vždy použiť až po nanesení podkladovej bázy.

  • Pri hydratácii rúk zabúdame na nechty

Pokožka rúk je náchylná na vysúšanie, veď ruky používame stále. Túto skutočnosť si, našťastie, uvedomujeme, ale zabúdame na hydratáciu nechtov. Najlepšie je zabiť dve muchy jednou ranou a použiť krém, ktorý je určený nielen na ošetrenie pokožky rúk, ale aj nechtov.

  • Používame nesprávny pilník

Všímate si pri nákupe pilníka jeho zrnitosť? Ak nie, jedná sa o jednu zo zásadných chýb, pretože iná zrnitosť pilníka je potrebná pre pevné nechty a iná pre mäkké a tenké. Napríklad pevné a zdravé nechty ocenia pilník so zrnitosťou 100. Naopak, poškodené, tenké a mäkké nechty vyžadujú pilník so zrnitosťou okolo 180. Najšetrnejšie k nechtom sú papierové pilníky, kovovým je treba vyhnúť sa.

  • Nedoprajeme si na manikúru dostatok času

Dobrá manikúra si vyžaduje svoj čas a aj určité zručnosti. Ak ich nemáte, zájdite na manikúru do kozmetického salónu. Rýchla úprava nechtov sa totiž môže odzrkadliť nielen na ich vzhľade, ale aj kvalite.

  • Pred lakovaním nechty neodmasťujeme

Zvyšky laku so samozrejmosťou odstránime odlakovačom. Lenže ten treba použiť aj vtedy, keď zvyšky laku na nechtoch nie sú, pretože odlakovač ich odmastí. Potom nanesieme podkladovú bázu a až na ňu lak v primeranom množstve, aby nedošlo k stečeniu farby.


-w-