DENNÍK RELAX - 6 ranných rituálov pre krásnu pleť

6 ranných rituálov pre krásnu pleť

„Každé ráno sa znovu narodíme. To, čo robíme dnes, je to, na čom záleží najviac,“ znejú slová Buddhu. Tak prečo nevstať skôr a neurobiť si pohodu, ktorá prospeje aj našej pleti? Ktoré ranné rituály bude vaša pleť milovať? 

  • Naservírujte si na tanier pestrofarebné ovocie či zeleninu

Raňajky dodajú energiu, pomôžu nám správne naštartovať metabolizmus, a takisto sa v práci lepšie sústrediť a predísť maškrteniu. Pokiaľ si vyberiete správne raňajšie menu, ulahodíte ním aj pleti – na tento účel je stvorené ovocie a zelenina. Čím pestrofarebnejšiu škálu zvolíte, tým viac antioxidantov dodáte aj svojej pokožke. Vďaka nim bude lepšie chránená pred nástrahami v podobe voľných radikálov.

  • Vypite dva poháre vody

Pokožka potrebuje vodu, inak môže vyzerať mdlo a byť vysušená, obzvlášť po nočnom odpočinku. Predísť tomu môžete tak, že každé ráno si doprajete dva poháre vody, napríklad s citrónom, poprípade s malým množstvom medu, ktoré do tela doplnia množstvo antioxidantov. Samozrejme, v pitnom režime treba pokračovať aj počas dňa. Na každých 10 kg váhy by ste mali vypiť 3 – 4 dcl vody – pite po menších množstvách priebežne počas celého dňa.

  • Doprajte si šálku zeleného čaju

Ak nie ste zarytými fanúšikmi kávy, môžete si raňajky spestriť zeleným čajom – obsahuje dôležité antioxidanty prospievajúce pokožke i celkového zdraviu. Mimochodom, pitie zeleného čaju sa spája aj s lepším fungovaním látkovej premeny a spomalením starnutia. Nehovoriac o tom, že má lahodnú chuť.

  • Zacvičte si

Už krátka rozcvička vás pozitívne naladí a uvíta ju aj vaša pokožka – cvičenie stimuluje krvný obeh, vďaka čomu sú bunky lepšie zásobované kyslíkom a živinami. Navyše šport eliminuje stres, ktorý je nepriateľom krásnej pleti. Po cvičení si doprajte krátku sprchu vlažnou vodou. Ak sa nebojíte otužovania, môžete staviť aj na striedavú sprchu teplou a studenou vodou. Odmenou vám bude silnejšia obranyschopnosť a krásna pokožka.

  • Použite jemný čistiaci prostriedok

Počas noci sa naša pokožka regeneruje, a preto je potrebné aj ráno odstrániť odumreté kožné bunky. Vhodné je však použiť šetrné čistiace prostriedky, napríklad jemnú čistiacu pleťovú vodu, ktorá je vhodná na denné použitie. Čistenie pleti môžete spojiť s masážou tváre. Už dve minúty masírovania krúživými pohybmi podporia krvný obeh a dodajú pokožke iskru.

  • Pred aplikáciou hydratačného krému naneste antioxidačné sérum

Antioxidanty, ako napríklad vitamíny C a E, pomáhajú chrániť pokožku pred voľnými radikálmi a predčasným starnutím. Ak každé ráno po vyčistení pleti nanesiete na tvár i krk antioxidačné sérum a potom hydratačný krém, vaša pleť sa vám poďakuje.


-w-

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/ra%C5%88ajky-zdrav%C3%A9-ovocie-zelenina-1822159/