DENNÍK RELAX - 5 zvykov, ktoré vám zlepšia pleť

5 zvykov, ktoré vám zlepšia pleť

Problematická pleť trápi nejednu z nás a to aj napriek tomu, že puberta je už dávno za nami. Naša pleť je denne namáhaná. Používame krémy, čističe a make up.

Zaraďte do svojej rutiny týchto 5 zvykov a vaša pleť sa zlepší!


Dôkladne sa odličujte

Koľkokrát ste išli za posledný mesiac spať neodlíčená? Viac ako dvakrát? Vstúpte si do svedomia a aj napriek únave si pleť dôkladne odlíčte. Odlíčenie pleti vám každý večer nezaberie viac ako pár minút a môže výrazne zlepšiť jej stav.


Majte vždy čisté ruky a mobil

O tom, že naše ruky sú plné baktérii, ste už asi počuli. Ale čo náš mobil? Displey mobilného telefónu je taktiež potrebné pravidelne čistiť a dezinfikovať. Počas dňa si ho niekoľkokrát prikladáme na tvár. A ak je plný baktérií, môže spôsobiť akné.


Používajte čisté uteráky

Uteráky sú taktiež plné baktérii. Uteráky, ktoré používate na pleť, by ste mali radšej meniť každý deň a prať ich pri vysokej teplote. Uvidíte ten rozdiel!


Často meňte posteľnú bielizeň

Tak ako uteráky, aj posteľná bielizeň je plná baktérií. Je potrebné ju preto často meňiť. Špeciálne obliečku na vankúši odporúčame vymeniť každých 5 dní.


Vyrážky si sama nevytláčajte

Určite to poznáte. Stačí jeden pohľad do zrkadla a hneď vás to láka vytláčať si vyrážky. Ak si budete čistiť pleť sama, nehygienicky a nesprávne, môžete si veľmi uškodiť. Navštívte radšej kozmetičku.


Určite aj vy túžite po krásne pleti bez akné. Svojej pleti je preto potrebné dopriať dokonalú starostlivosť. Okrem čistenia a krémov, je dobré aspoň raz do týždňa dopriať pleti aj pleťovú masku.

Samozrejme, že môžete siahnuť po pleťovej maske z drogérie. Na výber je veľa variant pre rôzne tipy pleti. Je to pohodlná voľba, ktorá ale môže byť aj finančne náročná. Za kvalitnú masku si nemusíte priplatiť. Ingrediencie nájdete aj doma. Výhodou domácej masky na pleť je, že vieme presne aké má zloženie.

 

  • Domáca pleťová maska proti akné


Domácu pleťovú masku si môžete vyrobiť jednoducho z medu. Med pôsobí upokojujúco a antibakteriálne. Navyše hojí zápaly. Pri liečbe akné je teda ideálny pomocník. Stačí, ak organický med zohrejete a nanesiete na pleť. Necháte pôsobiť 10 minút. Z výsledku budete naozaj prekvapené. My sme boli.
Po použití bola pleť upokojená a červené miesta boli menej viditeľné. Zapálené vyrážky boli zmenšené. Pri pravidelnom používaní sa vaša pleť môže výrazne zlepšiť.

 

Hanka


 

Autor fotografie:www.pixabay.com