DENNÍK RELAX - 3 tipy na správnu starostlivosť o ženské vlasy

3 tipy na správnu starostlivosť o ženské vlasy

Muži to majú v podstate jednoduché. Stačí ísť raz za čas kaderníčke či barberovi, spraviť si účes, umyť si vlasy a tie si ráno prípadne nagélovať. Nič ťažké, žiadna veľká veda. Dámy, tie to však majú o poznanie náročnejšie. Svoje vedia hlavne tie, ktoré majú dlhšie, hustejšie vlasy a musia sa tak o ne aj patrične starať. Našťastie už vďaka modernej a kvalitnej vlasovej kozmetike existujú pomerne jednoduché a efektívne spôsoby, ako sa starať o svoje vlasy. Ukážeme vám tri jednoduché tipy, ktoré  sa zídu každej žene pri starostlivosti o vlasy.

1. Používajte kondicionéry
Pri sprchovaní sa nanesieme najprv na vlasy šampón, ktorým odstránime všetky nečistoty a všetko, čo vo vlasoch nemá čo robiť. Účinkom však je, že sa jemne narušia kutikuly, ktoré obaľujú vlasové vlákna. Tým sa vlasy stávajú slabšie a náchylnejšie voči nepríjemným vplyvom. Práve na regeneráciu a ochranu kutikúl slúžia kondicionéry, ktoré by mali byť súčasťou hygieny pri umývaní vlasov. Kondicionéry majú pozitívny vplyv na vaše vlasy a preto by ste ich mali zahrnúť do svojej starostlivosti o vlasy.

2. Vhodné sú masky a zábaly na vlasy
Výbornou vecou sú masky a zábaly na vlasy, ktoré si tiež viete jednoducho aplikovať v pohodlí domova. Na trhu sú dostupné rôzne druhy masiek a zábalov, pričom všetky obsahujú rôzne látky a živiny, prospešné pre vaše vlasy. Dôležité je si uvedomiť, aké látky v maske potrebujete. A taktiež masku naneste na toľko minút, koľko je uvedených na obale. Existujú masky na tri minúty, ale napríklad aj na polhodinu.

3. Venujte vlasom čas, energiu i financie
Ľahko sa to píše, ale je to naozaj tak. Ak chcete mať zdravé a krásne vlasy, potrebujete tri základné veci. Najprv čas, ktorý si treba pri vlasoch vyhradiť. Pekný účes či vlasovú hygienu neurobíte za päť minút. Potom energiu, aby ste neustále vyhľadávala nové veci, trendy a učila sa pracovať so svojimi vlasmi. A potom financie, pretože na kvalitnej vlasovej kozmetike by sa rozhodne nemalo šetriť.
 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/diev%C4%8Da-dlh%C3%A9-vlasy-biela-beauty-922621/