DENNÍK RELAX - 10 skvelých tipov, ako využiť sódu bikarbónu pre krásu

10 skvelých tipov, ako využiť sódu bikarbónu pre krásu

Sódu bikarbónu zvyčajne používame pri pečení, alebo nám pomôže pri tráviacich ťažkostiach, prípadne po nej siahneme pri upratovaní domácnosti. Avšak jej účinky sa dajú využiť aj pre krásu. S čím všetkým vám pri skrášľovaní pomôže?

1. Zbaví vlasy zvyškov stylingových prípravkov i nečistôt

V prípade, že túžite po dokonale čistých vlasoch, pridajte do bežne používaného šampónu malé množstvo sódy bikarbóny a vlasy umyte bežným spôsobom. Sóda si poradí so zvyškami stylingových prípravkov, ktoré používate i s prebytočnou mastnotou.

2. Pomôže pri zažltnutých nechtoch od lakov na nechty

Určite sa vám neraz stalo, že ste si nechty odlakovali a napriek tomu na nich zostali nevzhľadné žlté škvrny. Čo s nimi? Zmiešajte sódu s vodou v pomere 3:1 a touto pastou vydrhnite nechty.

3. Pridaná do kúpeľa spomaľuje starnutie a zbavuje telesného pachu

O pozitívnych účinkoch kúpeľa niet pochýb. Pokiaľ do kúpeľa pridáte sódu bikarbónu, môžete sa tešiť na nasledovné benefity – zbaví vás telesného pachu, spomalí starnutie pokožky, má antibakteriálne a antimykotické účinky, eliminuje tvorbu vyrážok a čiernych bodiek, urýchli hojenie a zmierni bolesť svalov či kĺbov.

4. Je skvelou náhradou suchého šampónu

Ak sa vám často mastia vlasy, vyhnite sa ich každodennému umývaniu. Namiesto toho radšej použite suchý šampón v podobe sódy bikarbóny. Sódu stačí naniesť do vlasov a potom ju dôkladne vyčesať.

5. Hodí sa ako prísada do domácich pílingov

Ako sme spomínali vyššie, sóda pokožku detoxikuje, zbavuje prebytočnej mastnoty, eliminuje tvorbu čiernych bodiek a celkovo spomaľuje starnutie. Preto sa ju oplatí pridať do domácich pílingov. Výborná je kombinácia, napríklad s panenskými olejmi.

6. Dá sa použiť namiesto hydratačného krému

Ak v teplej vode rozmiešate čajovú lyžičku sódy bikarbóny a potom ju nanesiete na pokožku, výborne hydratujete pleť. Alternatívou je pridanie sódy do bežne používaného krému či čistiaceho mlieka.

7. Eliminuje potenie

Sóda má výnimočnú schopnosť eliminovať zápach, a preto ju môžete využiť aj namiesto deodorantu. Stačí ju naniesť do podpazušia na vlhkú pokožku rukou alebo štetcom.

8. Vyčistí štetce

Darmo sa snažíte o získanie krásnej pleti bez vyrážok, ak pravidelne nečistíte štetce, ktoré používate. Mali by ste tak robiť raz týždenne! Výborným prostriedkom na ich očistenie je práve voda so sódou bikarbónou – štetce či hrebene do nej namočte na 20 minút, potom opláchnite a nechajte vysušiť.

9. Zbaví vás vyrážok

Chystáte sa na rande svojich snov, no ako naschvál sa vám na tvári vyhodila vyrážka? Skúste sa jej zbaviť pastou, ktorú vytvoríte zmiešaním sódy s vodou. Po 15 minútach pôsobenia pastu zmyte.

10. Dá zbohom čiernym bodkám

Neviete sa zbaviť komedónov na tvári? Použite nasledovný postup. Najskôr sa naparte nad horúcou vodou a následne na tvár aplikujte píling pripravený z polievkovej lyžice trstinového cukru, rovnakého množstva sódy a dvoch lyžíc vody. Píling naneste krúživými pohybmi na pokožku, chvíľu nechajte pôsobiť a pokožku opláchnite. Následne využite služby hydratačného krému. 


-w-

 

Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/pr%C3%A1%C5%A1ok-do-pe%C4%8Diva-box-biela-pr%C3%A1%C5%A1ok-768950/