Žite BIO, myslite EKO

Keď sledujete prírodopisný film o strácajúcich sa dažďových pralesoch alebo o bengálskych tigroch, ktorým hrozí vyhynutie, aspoň na chvíľku sa zamyslíte nad tým, kam tento svet speje, či vaše deti ešte uvidia voľne pasúce sa srnky v lese, zvážniete a niektorí sa aj rozhodnete konať.

Aj keď sa rovno nepriviažete v lese o strom, ktorý majú spíliť, môžete urobiť niečo pre prírodu ale aj pre seba. Napríklad kúpou bio produktov, či už potravinových, alebo kozmetických. Veď si len predstavte, že 60% prípravkov, ktoré nanesiete na svoju pleť preniká do tela, je teda prirodzené, že by to nemalo byť nič umelé.
 
Biokozmetika, fair trade produkty a prípravky organického pôvodu sa stali v súčasnosti dokonca trendom. Takéto produkty nesmú byť testované na zvieratách, mali by byť bezpečné, šetrne vyrobené, dokonca ich kúpou podporíte život v rozvojových krajinách a predávajú sa v recyklovaných obaloch. Na trhu je množstvo značiek, ktorých účinky sú porovnateľné so syntetickými prípravkami, len sú šetrnejšie k nám aj k prírode. Či už sú to parfémy, sprchovacie gély, telové mlieka alebo náramky, sviečky, oblečenie, tašky a pod.
 
Podobne biopotraviny sú vyrábané čisto z prírodných látok, technológia výroby podlieha prísnej kontrole a zákazník očakáva zdravé produkty bez chemického ošetrenia, plné prirodzených životodarných zložiek bez pridania umelých látok.
 
Váš životný štýl sa tak zmení, záleží len na Vás do akej miery a aké výsledky očakávate. Je jasné, že ak zjete jednu bio mrkvu, asi si okamžite nevyliečite všetky choroby, ktoré vás trápia, ale postupom času sa používaním bioproduktov zmení vaše myslenie a budete mať optimistickejšie myšlienky a okrem tela aj čistejšiu myseľ. Pestrú ponuku bioproduktov nájdete v eshope alebo priamo na farmárskych trhoch, tak skúste nejaký navštíviť a zadovážte si niečo milé alebo chutné pre seba alebo svojich blízkych. Stačí jedna návšteva a budete zarytou EKO optimistkou.
 
Mia