Žena a kvet

300 rokov pred n. l. napísal Theoprast z Erezosu (žiak filozofa Aristotela) známy Prírodopis rastlín. A už vtedy tvrdil, že podľa kvetu sa dá spoznať povaha a charakter človeka.

Gerbera - majú ich rady nedôverčivé dievčatá. Keď si však niekoho obľúbia, ich dôveru nič tak rýchlo neotrasie. Svoje okolie gerberami zdobia najmä športové typy žien.

Gladiola - uprednostňujú ju najmä chladní a  sebavedomí ľudia. Prezrádza pokojný a vyrovnaný charakter človeka. Je to kvet ľudí, ktorí nenávidia falošnú skromnosť.

Orchidea - kto má rád krásu orchideí prejavuje slabosť pre drahé a extravagantné veci. Je náchylný k nostalgii a má rád, keď sa stáva stredobodom pozornosti, či už v malej alebo väčšej spolčnosti.

Tulipán - ľudia, pre ktorých je tulipán ich kvetom, sú nekomplikovaní, optimistickí ľudia s istou dávkou hrdosti.

Ruža - milovníkom ružového kvetu sú najmä ľudia s náchylnosťou pre snenie a romantiku.

Narcis - zbožňovatelia tohto kvetu majú vyvinutý obrovský zmysel pre domácnosť, zároveň v nich prevažuje aj istý pocit nerozhodnosti.

Karafiáty - sú to obyčajné a nenáročné kvietky a takí sú aj ľudia, ktorí ich majú radi. Ich milovník vyžaruje zo seba veľa zdržanlivej láskavosti. Je verný, skromný, má pochopenie pre slabosti svojho okolia, zároveň však potrebuje veľké množstvo nehy.
 Autor fotografie:

Image: FreeDigitalPhotos.net