Staň sa aj ty pravou dámou. . .

 

Určite sa aj Vám stalo, že ste stáli pred otvorenou skriňou, veci na oblečenie sa na Vás hrnuli z každej strany a Vy ste napriek tomu nemali, čo na seba. Nakoniec, keď ste sa odhodlali a vybrali ste si tri kombinácie šiat, zistili ste, že sa neviete rozhodnúť, či budete športová alebo elegantná.
Je pravda, že v dnešnom svete, sa každá žena za niečím náhli. Zoberie si botasky, rifle a uteká do práce, či do školy, a preto si niekedy myslíme, že nie sme dosť atraktívne. Zabúdame na to, že sme ženy hodné obdivu a aj my sa môžeme stať dámami hoci aj v teniskách, či s nie až tak  dokonale upravenými vlasmi.
 
Ako sa stať pravou dámou
Pravá dáma nemusí odhaľovať svoje poprsie s výstrihom až po pupok. Dáma ako sa patrí vie zaujať pozornosť, či už v športovom úbore, alebo s klobúkom na hlave. Základom je vzpriamená postava a ladné pohyby.
Ďalším bodom, ktorý by mala ovládať každá žena je to, že nie iba červený lak na nechtoch a rozopnutá blúzka musí zaujať opačné pohlavie. Niekedy aj obyčajná francúzska manikúra a rolák vie urobiť zázraky. Stačí sa tváriť sebavedome. Trápny smiech a točenie vlasov na získanie záujmu je v dnešnej dobe tabu. V terajšom svete nepotrebujeme lacné triky.
Nie je žiadna hanba, ak niečo nevieme. Kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie. Jeden z faktov je aj ten, že byť komunikatívnou a príjemnou spoločníčkou niekedy urobí viac ako samotný výzor.
Dáma sa nikdy pri večeri nepýta, čo bude jesť partner. Vyberá si sama, a to je znakom hrdosti a samostatnosti.
Čo sa týka samotného líčenia, jednoznačne, nenápadné. Linka, špirála, ceruzka a nejaký telový tieň, prípadne jemný make - up je zaručený úspech.
Oblečenie – v čom sa najlepšie cítite, ak raz viete, že v opätkoch nie ste sama sebou, zabudnite na ne a obujte si balerínky.
Vlasy jemne upravené – rozpustené, alebo jemne zopnuté. Hitom dnešného leta je práve jemný look.
Buďte inteligentná – usmievajte sa, ale nie až príliš, odpovedajte na otázky, ale ak niečomu nerozumiete, pokojne sa spýtajte.
Buďte záhadná – muži milujú záhadnosť, neprezraďte o sebe všetko hneď na prvom rande a snažte sa  byť tak trošku nedostupnou.
 
Michaela Luxová

 Autor fotografie:

Image: imagerymajestic / FreeDigitalPhotos.net