Sex a zdravie

Vedeli ste, že sex je zdravý? Aktívnym posteľovým športom môžeme predísť viacerým chorobám. Je známe, že sex je zábavný, ale menej známe sú jeho pozitívne účinky na organizmus. Pri sexe sa zrýchli tepová frekvencia, prúdenie krvi a zrýchli sa zásobovanie kyslíkom. Pri akte lásky človek spáli približne 500 kalórií a neuveriteľne sa uvoľní.
Hormón šťastia endorfín odstráni bolesti hlavy, chrbta a napätie. Odbúravajú sa stresové hormóny a u mužov pôsobí preventívne na ochorenie prostaty. Podporuje tvorbu testosterónu, ktorý posilňuje kosti, srdce a krvný obeh. Zmenšuje sa nebezpečenstvo infarktu a mozgovej príhody.
U žien zase estrogén zlepšuje regeneračnú schopnosť pleťových buniek, posilnia sa spojivové tkanivá, redukuje sa celulitída a vrásky. Pravidelný sex pomáha aj pri menštruačných problémoch.
Hormón oxytocín sa pri vyvrcholení vylučuje vo vysokých dávkach a postará sa o zotavujúci spánok. Tým by sa dalo vysvetliť aj to, prečo muži po sexe radi zaspia.
Sex navodzuje aj psychickú pohodu, pretože podporuje vylučovanie rôznych zdraviu prospešných hormónov, zlepšuje príjem vitamínov a vodivú schopnosť nervov. Hotový elixír zdravia!

 

Autor fotografie:

Image: photostock / FreeDigitalPhotos.net