DENNÍK RELAX - Ako zvládnuť prechádzky v prírode aj s malým dieťaťom?

Ako zvládnuť prechádzky v prírode aj s malým dieťaťom?

Mnohí rodičia si myslia, že keď sa im narodí bábätko, musia sa vzdať prechádzok a turistík v prírode. To však samozrejme nie je pravda a my vás o tom jednoznačne presvedčíme. Ako teda zvládnuť prechádzky v náročnejších terénoch s malými deťmi?

Vezmite si šatku na nosenie

Šatka na nosenie detí je neoceniteľná pomôcka nielen pre rodičov milujúcich turistiku. Mamičkám výrazne uľahčuje mnohé situácie – zvládajú starostlivosť o dieťa, ale aj o domácnosť a navyše si nezaťažujú chrbticu. Ak ste chodievali do náročnejších terénov, práve šatka na nosenie vám umožní ísť aj s malým dieťatkom. Nemusíte chodiť s kočíkom, ale dieťatko si uviažete do šatky na nosenie detí a vyrazíte na obľúbenú túru. Dieťatko bude spokojne spinkať a v prípade, že bude hladné a ešte kojíte, šatka vám poskytne komfort aj pri tejto činnosti.

Pohodlná obuv

Ak už budete nosiť dieťatko, potrebujete kvalitné vzdušné oblečenie a nepochybne aj dobrú obuv. Odporúčame pohodlné topánky Barefoot. Neomíňajú, nebolia vás v nich nohy a ochránia váš členok pred podvrtnutím. Na týchto topánkach je dobrá najmä ich kvalitná gumená podrážka, ktorá vám zaručí pohodlie aj pri dlhšej chôdzi. Odporúčame vám takúto obuv kúpiť aj starším deťom.

Obľúbená hračka

Menšie deti, ktoré potrebujú každú chvíľu neustále nové podnety, zabavíte aj ich obľúbenými hračkami. Ak bude dieťa mrzuté, podajte mu obľúbenú hračku a vymyslite rôzne zaujímavé detské hry, ktoré sa môžete zahrať aj v prírode. Keď deťom pripravíte program/ aktivity, uvidíte, že takéto výlety si obľúbi. Vezmite detičkám obľúbené hračky a užívajte si prechádzky na čerstvom vzduchu.
Ak so sebou pravidelne nosievate turistické ďalekohľady, ukážte im, na čo slúžia. Dieťa sa dokáže zabaviť aj s klasickým turistickým ďalekohľadom.

Autor fotografie:www.pixabay.com