Ako nenaletieť mužom?

 
Ženy sú od prírody naivné.
Samozrejme nie všetky, ale takmer všetky. Príroda to takto zariadila s istým zámerom. Keby neboli ženy naivné, veľa mužov by ostalo bez partnerky. Preto s fenoménom ženská naivita ťažko bojovať, proti prírode sa totiž ísť nedá. Ale pár tipov ako mužom nenaletieť môže preventívne pomôcť nejednej „na zranenie náchylnej“ ženskej duši.

Stretnutie s neznámym
 
Keď sa vám prihovorí neznámy fešný muž, pochopiteľne, ak nemáte na to vážny dôvod, utekať hneď netreba. Dobrá konverzácia nie je nikdy na zahodenie. Nemusíte sa však zbytočne vopred nádejať, že ste práve stretli osudovú lásku, ktorá je k tomu ešte nezadaná. Oveľa pravdepodobnejšia býva verzia, že sa fešák potrebuje iba rozptýliť a dúfa, že vybratá adeptka je podobného naladenia.
Ak je adeptka veľmi pôsobivá, fešák poľahky uprie aj nos medzi očami, pretože žije chvíľkou a intenzívnou predstavou o možnom budúcom slastnom zážitku. Nepokazí si predsa šance nejakými priznaniami o manželke či priateľke. Podstatne účinnejšie je z jeho pohľadu zatajovať všetky korisť odrádzajúce fakty. A potom tu máme zlomené srdcia, ktoré tvrdia, že nevedeli, že je ženatý, lebo im to neráčil oznámiť.
 
 Kto sa pýta, veľa vie

Ako teda predísť nečakanému a oneskorenému zisteniu, že muž, s ktorým randíte má v lepšom prípade dlhoročnú priateľku a v tom horšom manželku s troma deťmi?
K takejto cennej informácii sa oplatí prísť hneď v začiatkoch zoznámenia. Ušetrí sa tým sklamanie a celý rad problémov. Ak potrebujete vedieť, či zadaný je alebo nie je, nepýtajte sa priamo, či má priateľku alebo manželku. Takto postavená otázka mu totiž dáva možnosť klamať a to zvládne, keďže s takou otázkou ráta.
Skôr použite inú taktiku. V kontexte rozhovoru sa opýtajte napr. „ A čo na to hovorí priateľka?“ alebo „ Má rovnaký názor aj tvoja manželka?“ Jednoducho, tvárte sa, že považujete za samozrejmosť, že je zadaný. Takýto postoj ho zmiatne o to viac, ak plánoval zatĺkať svoje záväzky. Pravdepodobne sa naoko prekvapene opýta, prečo si myslíte, že niekoho má. Tu je vhodné použiť taktiku „mastenia ega“ čo znamená dodať, že si neviete predstaviť, že taký muž ako je on nemá partnerku. Ego sa prezradí úsmevom a porozpráva vďačne aj to, čo nemal v pláne. Ak neprezradíte sklamanie a ostanete rovnako prívetivá ako na začiatku, fešák si pomyslí, že vám neprekáža, že je zadaný a v duchu sa poteší, že nemusí perliť a pamätať si, čo naperlil. Vy sa takto dozviete aj to, aké má krásne deti, ako sa s nimi chodí bicyklovať a ako pomáha manželke pri nedeľňajšom obede. V takom prípade s ním treba zdieľať jeho rodinné nadšenie, podporne pôsobiť na ilustráciu rodinnej idylky slovami, aké je to dnes vzácne a čo najskôr odcupitať kade ľahšie. Budete mať o jeden dobrý skutok viac - že neleziete inej do kapusty a seba zachránite pred nocami zaborenými tvárou do vankúša kvôli mužovi, ktorý vám už domotal hlavu a až potom ste sa dozvedeli, že je zadaný.
 
Ivana Rodáková