Aby ranné vstávanie nebolelo!

 

Júj, budík môj, prestaň, daj mi ešte päť minút!“
Tento a ďalšie iné trápne monológy vedieme každé ráno nielen s budíkmi, ale aj s vankúšmi, paplónmi a zubnými kefkami. Ranné vstávanie je pre každého smrteľníka hororovou záležitosťou, ktorá sa, bohužiaľ, opakuje v pravidelných 24-hodinových intervaloch. Vyskočiť z teplučkej postele a zahodiť za hlavu sen, čo nás celú noc hrial pri srdci, sa len s veľkým sebazaprením uskutočňuje so smajlíkom na tvári. Aby ranné vstávanie nebolelo, treba sa o to snažiť už večer.
 
Pred spaním nejedzte, napite sa len čistej vody a zabudnite na stres, ktorý si na vás zajtra určite počká niekde za rohom. Ak sa večerného stresovania neviete zbaviť, skúste si pomôcť prechádzkou, správne vyvetranou izbou a upokojujúcim čajíkom.
 
K dobrému spánku potrebujete pohodlné pyžamko, nie príliš vyhriatu miestnosť, vankúš a paplón bez akýchkoľvek alergií a možno aj sladkú esemesku na dobrú noc od tej správnej osoby, pretože príjemné vstávanie sa začína príjemným spánkom.
 
Ak ráno zapípa mobil, nič sa nedá robiť. Nepomôžu nám žiadne výhovorky o už len piatich minútach, úbohé prevaľovanie sa v posteli alebo predstavy o tom, že ide len o sen a vy ešte stále máte noc.
Rýchlo vstať z postele a s radosťou skočiť do ďalšieho dňa dokáže len ten, kto je vždy správne naladený a teší sa z každého nielen meteorologického, ale aj životného času i nečasu.
 
Nezabúdajme, že ráno robí deň, a preto musí byť vstávanie úsmevné, energické a plné pozitívnych očakávaní.
 
Tatiana Kovalčinová
 

 
Autor fotografie:

Image: FreeDigitalPhotos.net