5 pravidiel dokonalého vzťahu

 

Základom harmonického vzťahu sú spokojní partneri. Pokiaľ túžite priam po dokonalosti tu vyhliadky nie sú na mieste. Drobné hádky pre maličkosti sa vždy nájdu a preto je nutné vzťah pestovať. Ak chcete svoj vzťah aspoň trochu posunúť k dokonalosti, skúste naše tipy.
 
Plný žalúdok=spokojný muž
Iste to každý pozná. Keď je človek hladný je nervózny. Preto sa starajte svojej polovičke o plný žalúdok. Nemáme na mysli, aby ste varili každý deň dva druhy jedál. Iba chceme pripomenúť, aby ste túto činnosť neobišli. Výnimka platí iba v prípade, ak máte doma polovičku, ktorej varenie vonia oveľa viac ako vám.
 
Kvalitný sex
Nie nadarmo sa hovorí, že sex je meradlom vzťahu. Ak to neklape v posteli, pravdepodobne to škrípe aj mimo nej. Sex a láska patria k dobrému vzťahu, takže ak sa niečo z týchto dvoch vecí vytráca, určite na tom popracujte.
 
Spoločné záujmy spájajú
To, že sa protiklady priťahujú v praktickom živote veľmi neplatí. Čím menej máte spoločných aktivít, názorov na spolužitie, tým ťažšie sa váš vzťah vyrovnáva s problémami a drobnými škriepkami. Ak váš partner rád bicykluje, obstarajte si dvojkolesového tátoša aj vy a vyrazte do prírody. Načerpáte spoločné zážitky, ktoré vzťah utužia. Avšak nezabúdajte aj na seba a preto si nechajte aj činnosti, ktorým sa budete venovať sama.
 
Ochráňte súkromie
Napriek tomu, že žijete v jednej domácnosti, zachovajte si súkromie. Nie iba vy, ale doprajte ho aj partnerovi. Neprenasledujte ho do kúpeľne, nelašujte mu v mobile, nenakúkajte cez rameno, keď má na kolenách notebook. To, že sa vám nezveruje s každou drobnosťou ešte neznamená, že by vám neveril. Nehľadajte v tom nič zlé. Ak má partner tendenciu sledovať vás pri líčení, pri epilácií smelo mu dajte najavo odkiaľ – pokiaľ. Chvíľa samoty pre seba ešte nikomu neuškodila.
 
Doprajte mu párty s kamarátmi
Žiaden muž nedá dopustiť na svojich kamarátov. Ale niekedy nás môže skutočne priviesť do nepríčetnosti, ak nájdeme doma po príchode z práce svojho muža s ďalšími dvomi vykrikovať na televízor pri futbale. V tejto situácií vám ostáva jediné, predýchať šok, pekne pozdraviť a ísť si zašportovať alebo navštíviť rodičov či kamarátku. Je to najlepšie, čo môžete spraviť. Táto zábava je pre naše silnejšie polovičky rovnako dôležitá ako pre nás návšteva kozmetičky, či ďalšie iné pre nich čudné činnosti. Dajte mu čas na čisto pánske žúrovanie a pivo s priateľmi. Verte, že táto obeta sa vyplatí.
 
 Základom dobrého vzťahu je úprimnosť, preto ak s niečím nesúhlasíte, nečakajte že si to všimne sám. Otvorene mu to povedzte a ako bonus pridajte aj náhradné riešenie. Určite sa stretne s úspechom.

Autor: Andrea Zummerová
 
 
 
 
 

 
Autor fotografie:

Image courtesy of [image creator name] / FreeDigitalPhotos.net