Z Kozorožca Strelec? Ani náhodou!

 


Z Kozorožca že je Strelec? Ani náhodou! Povedala som si pri čítaní článku o tom, ako sa hviezdny kalendár posunul o celý mesiac. Bol vytvorený Babylončanmi pred 2000 rokmi, ale hviezdna obloha sa v priebehu času mení. A hoci ide o nepatrnú zmenu, po uplynutí nepredstaviteľne dlhého času táto zmena spôsobila poriadnu šarapatu minimálne v znameniach zverokruhu, nehovoriac o zmätkoch v duši verných fanúšikov astrológie. Zhodou okolností som aj ja (alebo lepšie povedané bola som) Kozorožec ako z katalógu. Neprístupný, cieľavedomý, vytrvalý, praktický, húževnatý, hospodárny, zodpovedný a chladnokrvný so zmyslom pre povinnosť, konzervatívny, melancholický, ktorý sa bojí toho, čo bude. Túži mať všetko pod kontrolou a ku každej práci, aj k tej, ktorú vyslovene nenávidí, pristupuje svedomito a dokáže ju urobiť v špičkovej kvalite. A teraz že mám byť Strelcom? Naozaj rada nad niečím hĺbam, či filozofujem a tiež rada vyjadrujem svoj názor na rôzne životné témy. Možno niekedy srším zmyslom pre humor a vtipom, na druhej strane som však aj povýšenecká, impulzívna, arogantná a mám vo zvyku preháňať. Vyžadujem voľnosť a slobodu, nemám rada klamstvá, ale veď kto áno? A kto sa dnes už rád podriaďuje akejkoľvek autorite? Presvedčiť Strelca vraj býva ťažké, pretože sú nesmierne bystrí. Pripúšťam, tieto charakteristiky sú mi tiež ako na mieru ušité, ale to ešte neznamená, že mám byť Strelcom nie? Aspoň, že nepatrím k znameniu Hadonos, ktoré je nie len mne, ale určite všetkým vám, celkom neznáme a cudzie. Nie som vyznávač astrologických vecí a horoskopov, ale človekom to otrasie, ak na otázku, na ktorú celý život odpovedal rovnako, musí kvôli nejakému posunu kalendára odpovedať celkom ináč. Prepáč, aké si znamenie? Kozorožec, odpovedala by som automaticky. Nie, nie. Vlastne som Strelec.
Tým, ktorí celkom vážne a s posvätnou úctou sledujú horoskopy na týždeň, mesiac, ba dokonca na celý rok, odporúčam, aby sa zhlboka nadýchli a skúsili sa nájsť v svojom novom znamení. Možno posun o mesiac nemá celkom katastrofálny charakter a napokon sa s ním celkom stotožníte. A tým, ktorým je to celkom ukradnuté, podobne ako aj mne, radím: overte si, aké ste znamenie už len pre prípad, že sa vás na to niekto opýta.
A možno celkom nakoniec: snažte sa byť takými ľuďmi, akých by ste chceli mať vo svojom okolí a blízkosti. Či už pôjde o Kozorožca, Pannu, ba dokonca aj Hadonosa.
 
Mária Dunajčanová