Tip mesiaca: Rozprávky zo Zeleného Liptova pokračujú

Slovenským internetom sa šíria Rozprávky zo Zeleného Liptova. Pozornosť a srdcia detí i dospelých si získava Ovečka Anička, čo má svetrík do véčka. Prostredníctvom svojich príbehov odhaľuje posolstvá a približuje aktivity projektu Zelený Liptov, vďaka ktorému sú syry Liptov vyrábané s rešpektom a láskou k prírode, tradíciám a ľuďom. Rozprávky pokračujú a 1. septembra bola predstavená ďalšia zo série rozprávok a s ňou aj spustená súťaž o 301 „zelených“ eko cien.

 Tip mesiaca: Rozprávky zo Zeleného Liptova pokračujú

Už dnes si môžu milovníci syrov Liptov vypočuť a pozrieť nový príbeh. Odhalí tajomstvá a jeden z troch pilierov celofiremného projektu Zelený Liptov, ktorý už od roku 2011 pomáha prostredníctvom špeciálneho interného programu Liptovskej mliekarne znižovať negatívny dopad na životné prostredie a podporuje rozvoj tohto regiónu. Horské mlieko, Ohľaduplný výrobca a Spokojní ľudia - to sú záväzky environmentálno-sociálneho projektu vďaka, ktorým sa k spotrebiteľom dostávajú kvalitné syry, maslo a bryndza Liptov vyrábané s rešpektom a láskou k prírode, tradíciám a ľuďom.

Hlavnými hrdinami Rozprávok sú Ovečka Anička a jej kamarát baran Petrík, čo má tiež do „vé“ svetrík. Spolu zažívajú dobrodružstvá ako aj každodenné starosti, s ktorými si vždy spoločne poradia.

„Teraz predstavujeme už štvrtý príbeh z celkových šiestich v sérii Rozprávky zo Zeleného Liptova. Za krátky čas sme zaznamenali veľký nárast fanúšikov a funklub našej Ovečky Aničky stále rastie. Pozitívne reakcie našich spotrebiteľov nás motivujú neustále rozvíjať nové aktivity v rámci projektu Zelený Liptov,“ uviedla Kristína Grófova.

Funklub Ovečky Aničky rastie
Rozprávky zo Zeleného Liptov sa už páčia viac ako 27 tisíc fanúšikom na sociálnej sieti Facebook. Kampaň pokračuje a 1. septembra bol zverejnený ďalší príbeh zo série rozprávok zo Zeleného Liptova. V novej rozprávke O zázračnom syre si Baran Petrík raz a navždy získal srdce ovečky Aničky ako aj jej mamičky. Ako? To sa dozviete na webovej stránke http://www.nasliptov.sk/rozpravky ako aj prostredníctvom Facebook aplikácie https://apps.facebook.com/rozpravky_z_liptova/, vďaka ktorej môžete hrať o eko ceny.

Vyhrať môže každý
O kvalite a rozprávkovej chuti produktov Liptov sa môžete presvedčiť aj sami. Vyberte si napríklad z  radu výrobkov Liptov Hravé či novinku Liptov Bryndza s údenou chuťou a nezabudnite sa zapojiť do súťaže! Doteraz sa rozdalo 314 cien a ďalších 301 cien čaká na svojich majiteľov, ktorí odošlú správne odpoveď na súťažnú otázku a spolu s odpoveďou napíšu číslo šarže zakúpeného výrobku Liptov. Súťaž trvá od 1. septembra do 15. novembra 2013 a je realizovaná prostredníctvom Facebook aplikácie. Čím viac výrobkov Liptov kúpite, tým vyššia je vaša šanca na výhru!

 

Tip mesiaca: Rozprávky zo Zeleného Liptova pokračujúO značke Liptov
Liptov je jednou z kľúčových značiek na slovenskom syrárskom trhu. Vyznačuje sa najmä svojim putom k prírode a je založená na tradícii syrárskych majstrov tohto regiónu. Široké portfólio značky Liptov zahŕňa kvalitné prírodné a parené syry, bryndzu a maslo. Na výrobe unikátnych produktov sa spolupodieľa tím vyše 200 zamestnancov. Všetky produkty značky Liptov sú bez konzervačných látok, či iných umelých prísad. Navyše mlieko z horských a podhorských oblastí Slovenska, ktoré sa používa na ich výrobu, dodáva výrobkom Liptov ich jedinečnú chuť a vysokú kvalitu.
História Liptovskej mliekarne siaha až do roku 1943. Prelomovým obdobím je máj 2000, keď sa Liptovská mliekareň, a.s., stala súčasťou nadnárodnej mliekarenskej skupiny Bongrain, svetovým lídrom v syrových špecialitách. Prioritou skupiny je podpora rozvoja tradičných regionálnych syrových špecialít a to cestou neustáleho zlepšovania kvality a podporou inovácií.
Rok 2012 bol pre značku Liptov dôležitým míľnikom. Jednou z priorít pre tento rok sa stal projekt trvalo udržateľného rozvoja s názvom Zelený Liptov. Sloganom a úlohami, ktoré sú srdcom projektu Zelený Liptov je - „Dávať našim spotrebiteľom to najlepšie z regiónu Liptov a chrániť všetko dobré, čo nám tento región zanechal vo svojom dedičstve“. Zelený Liptov nie je obyčajný projekt. Je to vízia a poslanie spoločnosti i pre rok 2013.
Milex NMNV, a.s., výrobca produktov Liptov, dlhodobo spolupracuje s regionálnym združením cestovného ruchu – Klaster v rámci viacerých projektov. Týmto spôsobom sa mliekareň angažuje v podpore a prezentácii regiónu Liptov v celoslovenskom meradle, čím napomáha rozvoju cestovného ruchu v tomto regióne.


www.nasliptov.sk
www.zelenyliptov.sk
Kontakty:
Kristína Grófová
Groupe BONGRAIN
Brand manažérka Liptov a líderka projektu Zelený Liptov
mobil: 0903 616 658
e-mail: kristina.grofova@bongrain.sk