JEDLÁ, KTORÉ PREBÚDZAJÚ

 

Cítite sa často unavení a ospalí? Už ste sa niekedy zamysleli nad tým, že by to mohlo súvisieť s vašou stravou? Kto sa živí len minútkami, hamburgermi a sladenými nápojmi, začne trpieť nedostatkom živín a vitamínov. Preto občas odložte fritézu a vyskúšajte šaláty, čerstvé ovocie a celozrnný chlieb, prípadne jogurty...
 
Plnohodnotná výživa je predovšetkým bohatá na vitamín B, ktorý posilňuje nervy, zvyšuje odolnosť a schopnosť koncentrácie. Obilninami, ryžou natural, ovocím a zeleninou zvýšite nielen svoje výkony v zamestnaní, budete celý deň plní energie!
 
Med nie je len zdravé sladidlo, množstvo vitamínov, minerálnych látok a organických kyselín, ktoré denne potrebujeme. Okrem toho ho organizmus rýchlo spracúva. Med rovnako ako hroznový cukor okamžite dopĺňa stratenú energiu, čo si môžete ľahko overiť.
 
Ovocný ocot - a najmä jablčný ocot - podporuje látkovú výmenu, zbavuje telo škodlivín a tým nám dodáva energiu. Recept na rýchle ranné prebudenie: Ráno na lačno pohár vlažnej vody s polievkovou lyžicou octu a čajovou lyžičkou medu.
 
Mliečne baktérie v jogurte alebo v kefíre povzbudzujú rovnako ako mlieko. Naviac ochraňujú črevnú flóru pred vírusmi. Prírodným jogurtom sa pozitívne ovplyvňujú plesňové ochorenia „candida albicans". Jogurt vášmu telu najlepšie poslúži v spojení so zeleninou, ako najzdravší dressing.

Hrášok obsahuje asi päťkrát viac bielkovín a stopových prvkov než napríklad cucchini. Naviac je v ňom fluór, nikel, fosfor a jód, čo sú všetko dôležité prvky, ktoré udržiavajú organizmus svieži. Dôležitý je predovšetkým pre vegetariánov alebo ľudí, ktorí jedia málo mäsa. Hrášok môžete v lete jesť priamo zo strukov, čo je vynikajúca zmena oproti konzervovanému.

 


Autor fotografie:

Image: piyato / FreeDigitalPhotos.net