DENNÍK RELAX - Okom Peťa Rybína

Okom Peťa Rybína

V stredu 13. 10. 2019 o 16.30 sa v priestoroch Liptovského kultúrneho strediska uskutoční slávnostná vernisáž multi-žánrovej prezentácie Okom Peťa Rybína.

Liptovské kultúrne stredisko predstaví tvorbu Petra Rybína,  úspešného liptovského fotografa a filmára, ktorý svoju tvorbu už viac krát odprezentoval v rámci spoločných výstav (Fototrojlístok, Amfo, Liptovský Hrádok vo fotografii, Cineama, Film fest Hrádok...).

Tentokrát  bude  mať  možnosť návštevník Liptovského kultúrneho strediska vidieť súčasne autorovu filmársku i fotografickú tvorbu.

Peter Rybín sa narodil 27. 2. 1962 v Liptovskom Mikuláši. Vo fotografii neinklinuje úplne k žiadnemu konkrétnemu žánru, hoci o čosi viac, než čokoľvek iné, ho priťahuje reportážna fotografia a fotka z ulice, takzvané „street-photo“. V jeho tvorbe sa často vyskytuje neštylizovaná prirodzenosť danej situácie s autentickou reakciou a výrazom fotografovaných ľudí (takzvané momentky, zachytávajúce jedinečnosť a neopakovateľnosť daného okamihu. Opakom sú jeho fotografie z architektúry, v ktorých dominuje čistota a minimalizmus. V poslednej dobe sa začal venovať experimentálnym fotografiám, ktoré vznikajú rozličným spôsobom a sú veľmi kontrastné k jeho dokumentárnym fotografiám.

Jeho filmárska tvorba je prevažne zameraná na dokumenty, reportáže, no jeho doménou sú najmä originálne cestopisné filmy, za ktoré získal viacero ocenení na celoštátnej Cineame a Film feste v Liptovskom Hrádku. Zámerom Liptovského kultúrneho strediska je predstaviť jeho tvorbu širokej verejnosti a tým aj podnietiť ďalších neprofesionálnych fotografov a filmárov k tvorbe.

Výstava s projekciami filmov od Petra Rybína potrvá do 13.12. 2019.

Tešíme sa na Vás v klubových priestoroch Liptovského kultúrneho strediska.