GALÉRIA UMELCOV SPIŠA: Vernisáže „4v1“

GALÉRIA UMELCOV SPIŠA V SPIŠSKEJ NOVEJ VSI – kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja
Vás a Vašich priateľov pozýva na prvé tohtoročné vernisáže výstav „4v1“ v stredu, 16. júna o 17.00 so sprievodným hudobným programom Martina Pižema.
HUMAN ANIMAL I. / NAJBLIŽŠÍ PRÍBUZNÍ: OPICA – PES – MAČKA. Diela 19-tich súčasných autorov zo 6-tich krajín reflektujú spolužitie človeka a zvierat. Cyklus výstav Téma. Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Kurátorka: Mgr. art. Katarína Balúnová, ArtD. – GUS. 
ALAN HYŽA / SPIŠ – TIENE A OZVENY. Výstava renomovaného dokumentárneho fotografa zameraná na krajinu a človeka na Spiši. Z cyklu výstav Profily. Kurátorka: Mgr. Lucia Benická – GUS.
DEGROWTH: ADAM MACKO & PETER CÁBOCKY.
Dvojica umelcov skúma vzťahy medzi post-minimalistikou maľbou a myšlienkou ne-rastu. Z cyklu výstav Nové mená – nové mýty. Výstava realizovaná vďaka spolupráci s n. o. SARAHS SK a podpore Fondu na podporu umenia. Kurátorka: Mgr. Ivana Komanická, MA, PhD.
PETER ŽUPNÍK / ANIMA. Výstava renomovaného fotografa prezentuje animálne feérie zo štyroch dekád tvorby. Z cyklu výstav Téma. Kurátorka: Mgr. Lucia Benická – GUS.
Viac informácií na: http://www.gus.sk/index.php/vystavy/aktualne
Sledujte nás aj na Facebooku: https://www.facebook.com/galeriaumelcovspisa/
Tešíme sa na osobné stretnutie v Galérii umelcov Spiša!

Mgr. Lucia Benická, riaditeľka a kolektív galérie
www.gus.sk

GALÉRIA UMELCOV SPIŠA: Vernisáže „4v1“

GALÉRIA UMELCOV SPIŠA: Vernisáže „4v1“

GALÉRIA UMELCOV SPIŠA: Vernisáže „4v1“

GALÉRIA UMELCOV SPIŠA: Vernisáže „4v1“