Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Tvorivé stredy v Považskom múzeu

Odborné pracovníčky Považského múzea si pre návštevníkov Budatínskeho hradu pripravili dni plné kreativity a zábavy. Záujemcovia si môžu každú stredu v mesiaci august počas otváracích hodín hradu od 9.00 do 16.00 vyskúšať svoju zručnosť a zapojiť sa do tvorivých dielní. Prvú augustovú stredu budú tkať na malých krosnách, 11. augusta si môžu vyskúšať maľbu na sklo a vyrobiť si originálnu magnetku, 18. augusta sa môžu tešiť na modelovanie z hliny a poslednú augustovú stredu ich čaká tvorba plstených ozdôb.
Tvorivé dielne sú príjemným spestrením návštevy hradu a zaujmú rovnako deti ako aj dospelých. „V súčasnosti sú kreatívne aktivity veľmi populárne a my sme vybrali práve také, ktoré súvisia so zbierkovým fondom Považského múzea. Počas júla bol o všetky veľký záujem, preto sme sa rozhodli pokračovať i v auguste. Dokonca sme mali účastníkov, ktorí u nás strávili niekoľko hodín a nechcelo sa im ani odísť domov. To nás veľmi potešilo a zároveň utvrdilo v tom, že takéto činnosti majú zmysel,“ doplnila jedna z autoriek – etnologička Mgr. Adriana Bárdyová.
Tvorivé stredy sa konajú vo východnom paláci Budatínskeho hradu, vstupné pre jednu osobu je 1 €, deti do 6 rokov majú vstup zadarmo. Počet návštevníkov je obmedzený, ale rezervácia vopred nie je potrebná.

Tvorivé stredy v Považskom múzeu

text: Magdaléna Lacková, Považské múzeum
foto: Anna Kucharčíková, Považské múzeum, popis: Tkanie na malých krosnách.