DENNÍK RELAX - Program od 11.- 17.6.2018

Program od 11.- 17.6.2018

STÁLA SOKOLIARSKÁ SCÉNA NA HRADE ĽUBOVŇA
01.06 - 31.08.2018, Hrad Ľubovňa
Počas mesiacov jún, júl a august Vás pozývame na denné vystúpenia sokoliarov v cene vstupného hradu.  E-mail:       info@hradlubovna.sk    Web:   www.hradlubovna.sk

VSTÚPTE S NAMI DO ROZPRÁVKY
11. - 15. 06.2018, Hrad Ľubovňa
Zábavno-edukačný program pre žiakov základných škôl.
E-mail:       info@hradlubovna.sk  Web:         www.hradlubovna.sk

STAŇ SA RYTIEROM - VIKOMT SNINA
11. - 15. 06.2018, Stredoveký vojenský tábor
Výchovno-vzdelávacie a zábavné podujatie zamerané predovšetkým pre deti a organizované školské skupiny.
E-mail:      marmon@staralubovna.sk     W eb:         www.marmon.sk

CAFFE KONCERT
14.6.2018, 14:00 – 17:00 h., Poprad, Hotel Európa
Pozývame vás na Caffe koncert v podaní Dua ,,B & B ”: Ladislav BALOGH – husle, Dušan Bartoš – klavír. Každý štvrtok v hotelovej kaviarni.   Vstup voľný. Informácie: www.hotel-europa.sk

PREMIETANIE GROTESIEK
14.6.2018   18:00 hod., Starý Smokovec – Galéria Tatranský šperk
Premietanie grotesiek z archívu múzea na starých premietačkách.
Organizátor: Agentúra Vietor tatranský a Múzeum tatranskej kinematografie a fotografie, +421 949 202 493. Vstupné: 3 €

ZAMAGURSKÉ FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI
15. - 17.06.2018, Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka
Prehliadka ľudového spevu, tanca a tradičnej kultúry nielen Zamaguria. Svoje umenie a výrobky predvedú taktiež mnohí šikovní remeselníci z regiónu a širokého okolia na tradičnom trhu remesiel.
E-mail:        osvetapp@stonline.sk     Web:          www.kupelecks.sk, www.osvetapoprad.sk

TATRY RUNNING TOUR

15. – 17.6. 2018, Štrbské Pleso
8. ročník Tatry Running Tour. V  priebehu 3 dní sa celkovo uskutoční  5 súťažných bežeckých disciplín rôznej dĺžky, obtiažnosti a kombinácií behov, určených pre všetkých ktorí majú radi pohyb v prírode  Night Run, Cross Run, Sky&Clouds Run, Nordic Walking, Interski Run.
Počas podujatia bude v spolupráci s partnermi pripravený bohatý a zaujímavý program pre všetkých, ktorí prídu povzbudiť pretekárov. Nebude chýbať ani nordic walking či súťaže pre našich najmenších.
Vstup pre divákov voľný.
http://www.sporttatry.sk/sk/tatry-running-tour

ODOMYKANIE VÔD JAZERA ŠTRBSKÉ PLESO
15.6.2018, 10:00 hod., Štrbské Pleso, prístavisko člnkov
Štrbský folklór, saxofón,  vládca všetkých morí  Poseidon a medveď Štrbko budú pri symbolickom odomknutí vôd jazera Štrbského plesa, čím bude otvorená letná turistická sezóna na Štrbskom Plese. Všetkých vás pozývame na toto podujatie.
Vstup voľný

OTVORENIE LETNEJ SEZÓNY VO VYSOKÝCH TATRÁCH
15.6. - 17.6.2018, Vysoké Tatry
PIATOK, 15.6.2018
17:00 h - Starý Smokovec – Vila Flóra,  TAJOMNÉ SAVANY AFRICKÉ
Vernisáž výstavy veľkoplošných fotografií Jozefa Česlu s tematikou fauny
v Afrike.
19:00 h – Starý Smokovec – prameň Smokoveckej kyselky,  STRETNUTIE PRI KYSELKE
Posvätenie prameňa Smokoveckej kyselky a oficiálne otvorenie  Tatranského kultúrneho leta primátorom mesta Vysoké Tatry.  V sprievodnom kultúrnom programe účinkuje Detský folklórny súbor
VENČEK.
SOBOTA, 16.6.2018
Nový Smokovec – areál Kúpeľov , a.s.
13:30 h – Autogramiáda osobností
14:00 h – CIGÁNSKI DIABLI  Koncert populárneho ľudového orchestra z Bratislavy.
15:00 h - Kosenie pod Tatrami – exhibícia,  Ukážky kosenia ručnou kosou v podaní špičkových koscov
NEDEĽA, 17.6.2018
9:00 – 17:00 – Tatranská Lomnica – jazdecký areál,  TATRANSKÝ JUNIÁLES
Celodenný program pre rodiny s deťmi. Interaktívna zábava, nafukovacie atrakcie, akumulačné autíčka, jazda na poníkoch, stánky s remeselníkmi, občerstvenie v Salaši U Franka. Súčasťou akcie je aj Slovenský pohár v kosení ručnou kosou  – 2. ročník Kosenia pod Tatrami. Nebude chýbať zbojnícky prepad, škola tanca, zbojnícke hry a súťaže. Účinkujú: Ľudová hudba Jánošík, Vŕbovské vŕby, Hlúpy Jano na vysokej nohe a Slovak tango.
Organizátori: Mesto Vysoké Tatry – oddelenie kultúry a športu (+421 52 4780455-6,
Región Vysoké Tatry za spoluúčasti Ministerstva dopravy a výstavby SR
Vstup voľný.

FARM FEST / MEDZINÁRODNÝ FARMÁRSKY FESTIVAL
15.6. - 17.6.2018   10:00 - 22:00, Poprad - Spišská Sobota
Slow Food Tatry, Ako chutí vidiek, s.r.o. a mesto Poprad pozývajú na:  Farmársky trh „Matky Zeme“ – varíme z lokálnych surovín s Gabom KOCÁKOM – škola výroby masla, pečenie chleba - video prezentácia“ Chute Indonézie“- prezentácia histórie kávy - „ Etiópia“ – výstava zvierat – separujeme a triedime odpad – ekologická doprava ...
15.6.2018  
14:00  Poprad - Spišská Sobota – námestie  STAR BAND
Hudobná skupina STAR BAND z Popradu vznikla v máji v roku 2013. Pôsobia v nej skúsení hudobníci z Popradu a zo Spišskej Novej Vsi. Táto hudobná formácia ponúka hudbu v štýle pop, rock ‘n´roll, rock, evergreeny, reggae, funky a súčasné hity. V uplynulých rokoch sa obsadenie skupiny stabilizovalo a dnes STAR BAND tvoria piati hudobníci: Tomáš Labuda - klávesové nástroje, Adrián Kupko - gitara, vocal, Milan Krčmár - bassgitara, vocal, Vladimír Hyben – bicie a Juraj Kukura - akustická gitara, vocal.
16:00  Poprad - Spišská Sobota – námestie  E.C.R. REVIVAL
Popradská skupina E.C.R. REVIVAL je zameraná na bluesový žáner a vzorom pre jej hru sú bluesoví velikáni B. B. King, J. Hendrix, E. Clapton a ďalší. E.C.R. REVIVAL hrá v obsadení – R. Bureš – spev, gitary, M. Sivý – sólo gitara, spev, J. Ilavský – klávesy, V. Hyben – bicie, J. Švedlár – basová gitara, R. Grich – klávesy.
19:00 hod., Poprad - Spišská Sobota – námestie  CASTELANS ELÁN REVIVAL BAND
Castelans Elán Revival Band patrí medzi obľúbené čísla programu mestských slávností, plesov, firemných večierkov či tancovačiek. Vďaka vynikajúcej partii hudobníkov (Otto Kollmann – spev, vokály, perkusie; Gabriel Vohlárik – bicie, spev; Pali Bartovic - klávesy, vokály; Richard Gajlík – basgitara, vokály; Juraj Zaujec – gitara, spev; Peter Vilček – klávesy, spev ako hosť) majú diváci či hostia jedinečnú možnosť zabaviť sa pri najslávnejších piesňach, pri ktorých vyrástli a dospeli celé generácie Slovákov a Čechov. Castelans Elán Revival Band si dáva záležať na tom, aby pesničky skupiny Elán v ich prevedení mali čo najbližšie k originálu. Zároveň do nich vkladajú citlivo aj vlastné prvky. Všetci členovia skupiny spievajú alebo sa podieľajú na vokáloch rovnako, ako si to pamätáme z tých najslávnejších nahrávok skupiny Elán.
17:00  Štátny archív v Prešove - pracovisko Archív Poprad – Spišská Sobota
PREDNÁŠKY:
Vznik Česko – Slovenska v archívnych dokumentoch.  Zabudnutá výstava (k 20. výročiu vzniku 1. ČSR).
16.6.2018  
10:00  Poprad - Spišská Sobota – námestie AKO ŽILI A BÝVALI NAŠI PREDKOVIA
Ukážka dobového jarmoku (dobové kostýmy, štôlne, tradície v podaní folklórnych súborov, razenie mincí, verklikár, dobová hudba, bábkové rozprávky, domáce zvieratá, sokoliari, prezentácia dobových jedál...).
10.00 Otvorenie jarmočným richtárom - Dušan Kubáň
11.00 Ukážka / Slovenský klub sokoliarov
12.00 STREDOVEKÝ TAXÍK / Teáter Komika
13.00 KOCÚR V ČIŽMÁCH / divadlo Bum Bác Bratislava
14.00 MICHAL SMETANKA / hra na hudobné nástroje našich predkov
15.00 PRÍBEH RYTIERA / Teáter Komika
16.00 ŽABÍ PRINC/ divadlo Bum Bác Bratislava
17.00 Slávnostné otvorenie
18.00 Marián ČEKOVSKÝ & BAND
20.00 DR. FEEL GOOD / koncert
Atmosféru dobového jarmoku spestria svojím vystúpením DFS VENČEK, razič mincí, verklikár, Historická umelecká spoločnosť BOJNÍK, Slovenský klub sokoliarov a Alimah Fusion.
17.6.2018  
14:00  Poprad - Spišská Sobota – námestie DUCHOŇOVCI
COVER KAROLA DUCHOŇA – kapela talentovaných hudobníkov, ktorí hrajú piesne Karola Duchoňa.
www.duchonovci.sk
17:00 hod., Poprad - Spišská Sobota – námestie THE COLT
Novoveská country kapela vznikla na Valentína v roku 2000. Odvtedy sa predviedla na stovkách koncertov po celom Slovensku i v zahraničí.  Skúsení muzikanti s veľkou chuťou hrajú svetové „klasiky“ zo žánrov: folk, country, či bluegrass, ale aj vlastné skladby v zložení: Jozef Valkoššák – spev, akustická gitara, Pavol Novák – spev, husle, ústna harmonika, Ľubo Fifík – spev, elektrická gitara, ústna harmonika - Peter Cvengroš – bicie, Radovan Olejník – spev, klávesové nástroje,Peter Fridman – spev, basová gitara.
Medzinárodný Farmársky Festival pod záštitou Ministerstva šťastia v Poprade – Spišskej Sobote. Dobré, Čisté a Férové remeselné potraviny z regiónu ako Saber pravé odrodové destiláty CONSTANTIN, za Slow Food Pressburg Bratislavské rožky FantastiCo Art Of Food a famózne Herbert Sirupy, ale aj potraviny z Litvy Slow Food Riga, Poľska Slow Food Polska a Krakow Cydr Smykan , z Maďarska Slow Food Tokaj, Slow Food Primorska Farm stay Butul zo Slovinska, z Talianska Slow Food Italia, Slow Food FVG Slow Food Condotta del Pordenonese či Direkt Trade produkty Chute Indonézie. V spolupráci so šéfkuchárom Gabom Kocákom – reštaurácia Culinarium budeme variť z lokálnych surovín.  Festival je v spolupráci s Slow Food International a Mesto Poprad.
Vstup voľný

LETNÝ GOSPELOVÝ FESTIVAL ZA JAZEROM – ŠUŇAVA
15.06.2018-16.06.2018 | Šuňava
Pozývame vás na letný gospelový festival ZA JAZEROM – Šuňava. Keď sa povie slovo festival,  mnohí  si väčšinou predstavia, že organizátori postavia pódium, zavolajú kapely, urobia propagáciu a návštevníci sa prídu zabaviť, uvoľniť,  takzvane vyresetovať… Ale po víkende sú opäť v bežnom živote, vo svojich trápeniach, starostiach a kolobehu  života… My chceme priniesť omnoho viac ako len ,,nejaký reset“. Želáme si,  aby festival Za jazerom bol miestom, kde možno načerpať  zo živej vody prednášok, gospelovej hudby a svedectiev do ďalších dní života.
Na štvrtom ročníku festivalu Za jazerom v Šuňave bude dostatok príležitostí načerpať novej sily. Čaká Vás Rýchlokurz prežitia v manželstve, počas ktorého Vám poradí skúsený otec a gréckokatolícky kňaz Jozef Maretta, vystúpi biskup Jozef Haľko a iní rečníci, ktorí Vám poradia s rozličnými otázkami týkajúcymi sa rodiny, manželstva, rodičovstva.
Môžete taktiež načerpať z hudobného programu, v ktorom vystúpi Sima Martausová, začínajúca talentovaná speváčka Slávka Tkáčová, osvedčení Kapucíni, či mnoho ďalších kvalitných hudobných zoskupení a spevákov ako sú Slnovrat, Peter Janku, Luke Mizmor, alebo Timon.
Novinkou na festivale bude aj stan s tvorivými dieľňami, ohrada Zvieratkovo s domácimi zvieratami, rafting na jazere, či predstavenie filmu Stanley – príbeh legendy, o legendárnom spevákovi skupiny Kapucíni a Stanley.
Na festivale predvedie svoje umenie aj komunita Cenacolo so svojim divadlom “O dobrom samaritánovi”. V sobotu aj v nedeľu bude priamo v areáli celebrovaná svätá omša pre všetkých návštevníkov festivalu a stanujúcich. Nebude chýbať ani tradičná tombola, zapálenie festivalového ohňa a skautské mestečko pre deti.

KLAVIRISTI V KAVIARNI MOZART
15.- 17.6.2018, Tatranská Lomnica, Hotel LOMNICA****
Každý víkend živá hudba  -  klaviristi  v kaviarni Mozart.  Piatok – od 17.00 – 20.00 hod, sobota  - od 18:00 – 21:00 hod. a nedeľa – od 13.00 - 16.00 hod.
Vstup bezplatný.

VEČER S CIGÁNSKOU HUDBOU
15.-16.6.2018, piatok, sobota o 18:00 – 22:00, Starý Smokovec – Koliba Kamzík
Večery sprevádzané ľudovými melódiami.
Organizátor: Koliba Kamzík +421 902 244 111 www.kamzik.sk  
Vstup voľný.

POSEDENIE PRI ŽIVEJ HUDBE
Každý piatok a sobotu,  19:00 – 22:00 h – Starý Smokovec – Grandhotel, Castro Café
Príjemné večery sprevádzané živou hudbou.
Organizátor: Grandhotel Starý Smokovec www.grandhotel.sk

PUTOVANIE ZA HISTÓRIOU STARÉHO SMOKOVCA
16.6.2018   10:00 hod., Starý Smokovec – zraz na autobusovej stanici
Kultúrno-turistická prechádzka po okruhu pamiatok a zaujímavostiach.
Organizátor: Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry a Agentúra Vietor tatranský +421 949 202 493
Predpredaj v Tatranských informačných kanceláriách Tatranská Lomnica a Starý Smokovec
Vstupné: 4,99 €, predpredaj: 3,99 €

HÝB SA SLOVENSKO
16.6.2018   9:00 - 18:00 hod., priestor pred AquaCity Poprad
ZAŽI AJ TY ŠPORTOVÝ DEŇ PRE CELÚ RODINU !  Spôsob života a trávenia voľného času sa v posledných desaťročiach výrazne zmenil. Nové technológie v mnohom zjednodušili a zlepšili naše životy, ale zároveň, najmä deti, odtiahli od pohybových aktivít, ktoré boli pre generáciu ich rodičov a starých rodičov samozrejmosťou. Cieľom projektu HÝBSASlovensko je prístupnou, hravou a najmä zábavnou formou ukázať, že zdravý životný štýl nie je niečo, čo by človeka v živote obmedzovalo, ale naopak, čo môže priniesť množstvo príjemných chvíľ.
Registruj sa na: HYBSA.MARKIZA.SK/REGISTRACIA

SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE TURISTICKÝCH CHODNÍKOV
16.06.2018 | 13.00 | Horský Hotel, Popradské pleso
Pozývame vás na slávnostné otvorenie turistických chodníkov na Popradskom plese.
Program:  ľudová hudba,  grilované špeciality, tvorivý stan pre deti,  lezecká stena, vytiahnutie kľúča z plesa, živá kapela AKUSTIKA.
Vstup voľný.

SVIATOK HORSKÝCH VODCOV
16.06.2018, 16:00 h., Starý Smokovec pri reštaurácii CENTRÁL
Národná asociácia NAHV SR a Spolok horských vodcov vo Vysokých Tatrách vás pozýva na Sviatok horských vodcov a otvorenie letnej vodcovskej sezóny.
Program:
16:00 privítanie hostí, otvorenie sezóny, príhovory
16:30 svätenie horolezeckých lán v kaplnke
17:00 sprievod horských vodcov
17:30 voľná zábava
Uvádza: Martin Nikodým
Vstup voľný.

RAP BANGER VOL.1 WITH EGO, SEPAR, DAME
16.06.2018 | 20.00 | Aréna Poprad
Pozývame vás na najväčšiu Hip Hop párty s názvom Rap Banger vol. 1. EGO predstaví svoj dlho očakávaný debutový album PRECEDENS, na ktorý sa čakalo neskutočných 8 rokov. SEPAR ako jeden z najlepších hip-hopových umelcov na Česko – Slovenskej rapovej scéne sa predstaví s jeho Pancier show. DAME z legendárnej skupiny DMS, ktorú tvorí DAME, SEPAR a SMART vydal svoj debutový sólo album $ELFMAD€.,
Vstupné:  16,00 € – státie plocha, 20,00 € – V.I.P. státie pred pódiom.
Akcia 3 + 1 zdarma! Platí pre sektor STÁTIE PLOCHA. (Vložte si do košíka tri vstupenky a štvrtú vstupenku Vám systém automaticky pridá za 0,00 EUR.)


VYSKÚŠAJ SI TENIS VO FORUME
17.06.2018 | 15.00 | OC Forum, Poprad
V rámci tohto športom nabitého podujatia by sme radi pozvali návštevníkov vyskúšať si Tenis vo Forume. Tenisový kurt bude pripravený pre malých aj veľkých hráčov. Aby toho nebolo málo pripravená bude aj autogramiáda olymijského víťaza Miloslava Mečířa a slovenských reprezentantov.
Tenis je pre dieťa ideálny šport,  svojou povahou ako jeden z mála športov utlmuje agresivitu, vyznačuje sa eleganciou pohybu a maximálne využije celý fyzický potenciál pričom každé dieťa zužitkuje svoje prednosti.
Informácie: www.forumpoprad.sk


VÝSTAVY

08.06 - 04.07. 2018
VÝSTAVA Z KRAJSKEJ SÚŤAŽE AMATÉRSKEJ FOTOGRAFIE
Galéria Provinčný dom, Stará Ľubovňa
Pozývame Vás na AMFO 2018.
E-mail:      mesto@staralubovna.sk   Web:         www.staralubovna.sk

08.06 - 04.07. 2018
VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ ČESKÝCH FOTOGRAFOV
Galéria Provinčný dom, Stará Ľubovňa
Pozývame Vás výstavu oslavy 10 rokov Fotoklubu Vetín  (v prílohe prikladám plagát).
E-mail:      mesto@staralubovna.sk   Web:         www.staralubovna.sk

08.06.2018-31.08.2018 | Scherfelov dom, Poprad - Veľká )
VEĽKÁ OČAMI SOCHÁRA
Galéria Scherfelov dom, Mesto Poprad,
Autorská výstava Veľká očami sochára.
Fotografie: akad. sochár Imrich Svitana  Kurátorka: Mgr. art. Barbora Kopnická

25.5. 2018 –26.7. 2018
MIROSLAV CIPÁR – HRA PRE NAŠE OČI
Miroslav Cipár – Moja krajina je moja fantázia
Tatranská galéria v Poprade, Hviezdoslavova 12, Poprad
Výstava v spolupráci s Bibianou – medzinárodným domom umenia pre deti v Bratislave v rámci projektu
Hry s umením 2018.
Kurátorka projektu: Anna Ondrušeková
Výstavný projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Tatranská galéria v Poprade opäť prichádza s tradičným jarným projektom Hry s umením 2018, určeným pre deti a mládež všetkých vekových kategórií, ale aj ostatných milovníkov umenia. Súčasťou projektu budú štyri výstavy  inštalované na ploche takmer 1000 m2, venované tvorbe jedného z najvýznamnejší osobností výtvarného umenia na Slovensku. Výstava pod názvom Hra pre naše oči predstaví návštevníkom tvorbu všestranného slovenského umelca v priestoroch Tatranskej galérie po prvýkrát viac. Uvidíte viac ako 150 originálnych diel Miroslava Cipára z majetku autora, Slovenského centra dizajnu a od súkromných zberateľov.  Miroslav Cipár sa narodil 8. januára 1935 v Semeteši (okres Čadca). Najskôr vyštudoval aprobáciu slovenský jazyk – výtvarná výchova na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, potom úspešne absolvoval štúdium grafiky a monumentálnej maľby na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u profesorov Vincenta Hložníka a Petra Matejku. Patrí medzi najvšestrannejších a najuniverzálnejších slovenských výtvarníkov. Venuje sa maľbe, voľnej grafike, knižnej ilustrácii, dizajnu, monumentálnej aj značkovej tvorbe, je autorom sôch, divadelných výprav i kreslených filmov.
Interaktívna výstava Miroslava Cipára Moja krajina je moja fantázia je spoluorganizovaná v spolupráci s Bibianou – medzinárodným domom umenia pre deti v Bratislave. Výstava je venovaná spoluzakladateľovi BIB a významnému umelcovi Miroslavovi Cipárovi. Prvky výstavy sú inšpirované jeho ilustráciami detských kníh, a tak vznikol kolotoč, hojdačka, hojdací koník alebo štadión v rybej konzerve ako bábkové divadlo. Celé je to fantazijný svet uja Mira, do ktorého pozývame všetky deti s fantáziou.
Ďalšia výstava predstaví ilustrátorskú a grafickú tvorbu autora, originálne diela zapožičia Slovenské centrum dizajnu, ktorému autor venoval takmer 5 tisíc svojich autorských kresieb a návrhov.
Výstava v Tatranskej galérii predstaví verejnosti aj spoluprácu štyroch umeleckých osobností, z ktorých rúk vzišli jedny z najkrajších kníh Slovenska na výstave Bibliofília na Slovensku. Textami resp. prekladmi prispel Ľubomír Feldek, diela svojimi originálnymi ilustráciami doplnil  Miroslav Cipár, jedinečné typografie pochádzajú z pera Petra Ďuríka a knihársky knihy dotvára Ľudmila Mlichová. Návštevníci budú mať možnosť vidieť unikátne bibliofilské vydania kníh E.A. Poe Havran, Veľpieseň, Pieseň piesní, Proglas, Óda na radosť, či Ľubomír Feldek Srdcový kráľ.
V rámci vernisáže sa Vám predstavia v otvorenej diskusii dlhoroční priatelia a spolupracovníci Miroslav Cipár a Ľubomír Feldek, ktorí predstavia už viac ako 50-ročnú spoluprácu, z ktorej vzišli mnohé úspešné knihy Hra pre Tvoje modré oči, Zlatúšik, Kuchárska kniha pre deti, Kúzelník a kvetinárka, Botafogo, a mnohé ďalšie.
Súčasťou výstavného projektu bude dvojdňová odborná konferencia Bibliofília na Slovensku, ktorá sa bude konať v dňoch 21. a 22. júna v priestoroch Tatranskej galérie za účasti popredných umeleckých osobností: Peter Ďurík, Ľudmila Mlichová, Ľubomír Feldek, Miroslav Cipár a iní.

Celý mesiac – stála expozícia
OTVÁRACIE HODINY: Po: ZATVORENÉ,  Ut: 10:00 - 14:00, St - Št: ZATVORENÉ, Pi: 13:00 - 17:00, So:10:00 - 14:00, Ne:10:00 - 17:00
MESTSKÁ VÝSTAVNÁ SIEŇ VILA FLÓRA STARÝ SMOKOVEC
TATRY V UMENÍ
Stála expozícia s tematikou Tatier zo zbierok Tatranskej galérie. Výstava je prierezom diel slovenských a českých autorov od polovice 19. storočia až po súčasnosť.

15.6. – 9.9.2018
JOZEF ČESLA – TAJOMNÉ SAVANY AFRICKÉ
Vila Flóra Starý Smokovec
Kurátorka výstavy: Anna Ondrušeková
Fotograf Jozef Česla (1950) predstaví v priestoroch Vily Flóra výber 20 veľkorozmerných fotografií afrických zvierat nafotených počas jednomesačného pobytu v Africkej Keni, ktorého sa zúčastnil v roku 2010. Jozef Česla fotograf, lektor, ale tiež predseda slovenských ako aj medzinárodných fotografických súťaží sa venuje voľnej a reklamnej fotografii. Z tohto afrického dobrodružstva vznikol okrem 20 tisícov fotografií ešte 12 minútový dokument, ktorého hlavnými hrdinami sú divoké africké zvieratá a to nielen Veľká päťka - lev, leopard, slon, byvol a nosorožec, ale tiež žirafy, krokodíly, hrochy, gepardov, hyeny, pštrosy i supy. Autor si zvolil čierno-biele prevedenie ako protipól tradičnej farebnosti Afriky.
Známeho slovenského fotografa  v africkej národnej rezervácii Masai Mare najviac uchvátili divoké a pre nás exotické zvieratá, ktorých výber budú mať návštevníci možnosť uvidieť počas letnej sezóny vo Vile Flóra. Svoje africké dobrodružstvo Jozef Česla absolvoval práve v letných mesiacoch, kedy je možné uvidieť jedinečné prírodné divadlo a to najväčšiu migráciu kopytníkov na svete.  Počas tejto migrácie dochádza k ďalšiemu dramatickému predstaveniu a to keď sa predátori snažia počas prechodu rieky Masai Mara uloviť nejakú korisť. Lov ponúka pre fotografa dych berúce situácie, ktoré mal práve Jozef Česla v Afrike možnosť zažiť a tiež zachytiť svojim objektívom. Z Kene si fotograf odniesol aj mnoho iných zážitkov. Užil si veľa prachu, horúceho počasia i neuveriteľných situácií.

06.03.2018-27.06.2018
MAJSTRI SVOJHO REMESLA
Galéria a predajňa ÚĽUV Tatranská Lomnica
Ústredie ľudovej umeleckej výroby sprístupní od výstavu Majstri svojho remesla I. Návštevníkom predstaví tvorbu prvých troch talentovaných výrobcov, ktorí získali titul majster ľudovej umeleckej výroby za rok 2017. Ladislav Jurovatý ml., Ján Fotta a Milan Stieranka sú skutočnými majstrami svojho remesla v umeleckom drotárstve, spracovaní gúb a drevorezbe.
www.uluv.sk

Celý mesiac
AKO DOMA
Tatranská Lomnica - Galéria ÚĽUV
Výstava majolikových výrobkov manželov Pečukovcov.  Ut.-Pi.: 09:00-18:00,  So: 09:00-15:00
Organizátor: ÚĽUV, +421 52 4467 322, www.uluv.sk

od 22.8.2017
OVERENÉ ČASOM II
Tatranská Lomnica - Galéria ÚĽUV
Vstup voľný.

Do 1.12.2018
STARÉ SLOVENSKO V NOVOM SVETE
Tatranská Lomnica, Hotel Lomnica, Galéria Lomnica
Príďte si zaspomínať na životy a tradície našich predkov. V aktuálnej výstave STARÉ SLOVENSKO V NOVOM SVETE, znovu nachádzame ich odchádzajúci svet plný hodnôt a tradícií, význam rodiny, ľudu, práce aj materiálnej kultúry vidieka.
Organizačné info + kontakt:  Štvrtok ~ Nedeľa: 10:00 - 20:00 hod., Pondelok ~ Streda:  Na objednávku*
Bezplatný vstup.  * V prípade záujmu o prehliadku galérie v týchto dňoch alebo v prípade záujmu o skupinové prehliadky nad 10 osôb je potrebné kontaktovať recepciu vopred reception@hotellomnica.sk +421 52 285 3500  www.hotellomnica.sk  http://galeria.hotellomnica.sk/#/vystavy

Celý mesiac (okrem pondelkov) 09:00 – 18:00
TATRANSKÝ ŠPERK
Starý Smokovec – Vila Flóra
Stála predajná expozícia šperkov a ďalších umeleckých a remeselných výrobkov
s tatranskou tematikou od autorov žijúcich a pôsobiacich vo Vysokých Tatrách.
Organizátor: Galéria Tatranský šperk Starý Smokovec +421 904 126 540

Celý mesiac  – Po. – Ne.: 11:00 – 19:00
JURAJ WEINCZILLER - DENALI 1980
Starý Smokovec – Vila Alica – Múzeum tatranskej kinematografie a fotografie
Organizátor: Pro Meliori, n.o. info@muzeumtatry.sk Vstupné: 2 €

Celý mesiac denne 11:00 – 16:00
PORTRÉTY ŽIVOTA
Tatranská Lomnica – Hotel Slovan, Reštaurácia
Výstava fotoobrazov slovenského fotografa Mareka Molnára s témou rodiny.
Organizátor: Photo ESSENTIA studio, www.photoessentia.sk, + 421 948 20 40 50, Hotel SLOVAN Tatranská Lomnica, www.hotelslovan.sk   Vstup voľný

Celý mesiac - celodenne
TATRANSKÝ PRÍBEH
Starý Smokovec - Grandhotel
Výstava foto obrazov fotografa Mikuláša Jacečka s akcentom na veternú kalamitu vo Vysokých Tatrách.
Organizátori: Mesto Vysoké Tatry a Grandhotel Starý Smokovec +421 52 478 00 00 www.grandhotel.sk   Vstup voľný.

ODKRYTÉ HODNOTY
Tatranská galéria, Poprad, Elektráreň, Hviezdoslavova 12
Stála expozícia 115 diel z depozitu Tatranskej galérie v Poprade. www.tatragaleria.sk