História obrazárne múzea

Príbeh nášho múzea pokračuje aj v roku 2020 s prednáškou: História obrazárne múzea
Liptovské múzeum v Ružomberku v utorok 28. januára o 17:00 hod. pozýva na spoznávanie zaujímavých zbierkových predmetov

Liptovské múzeum v Ružomberku aj v novom roku 2020 pokračuje v sérii podujatí s názvom „Príbeh nášho múzea“, počas ktorých verejnosti prezentuje zaujímavé predmety so svojich zbierok. Tentokrát sa pracovníci múzea zamerali na to, aby návštevníkom priblížili niektoré umelecké predmety, objasnili ich históriu i spôsob ich prezentácie v minulosti.

Podujatie „Príbeh nášho múzea“ bude pozostávať z dvoch častí. V tej prvej sa návštevníci v prednáške, ktorú pre nich pripravil historik a kurátor umelecko-historických zbierok múzea Mgr. Rastislav Molda, PhD. dozvedia, ako sa v minulosti, počas takmer 110 ročnej histórie múzea vystavovali umelecké diela v jeho priestoroch. Zameria sa aj na to, ako, kedy a za akých okolností vznikala prvá obrazáreň. Dozvedia sa aj to ako sa Liptovské múzeum stará o zbierkové predmety vo svojom fonde a čo všetko musia absolvovať kým sa z nich stanú exponáty na výstavách či trvalých expozíciách.

V druhej časti podujatia budú návštevníci pozvaní na prehliadku aktuálnej trvalej expozície sakrálneho umenia v priestoroch Liptovského múzea v Ružomberku. Prehliadka bude spojená s kurátorským výkladom a návštevníci tak budú mať možnosť spoznať bližšie vystavené sakrálne umelecké diela, predovšetkým vzácne oltárne obrazy a plastiky z kostolov liptovského regiónu.

„Veríme, že takto pripravený cyklus podujatí, keď návštevníci múzea majú možnosť vypočuť si tematickú prednášku a zároveň aj navštíviť jednu z expozícii či aktuálnych výstav,  bude pre nich zaujímavým spestrením utorkového podvečera“,  konštatoval historik Rastislav Molda.

Liptovské múzeum v Ružomberku plánuje na celý rok 2020 podobné prednášky, a to vždy v posledný utorok mesiaca o 17:00 hod.

Vstupné na podujatie je 1 euro. Organizátori sa tešia na Vašu účasť.

História obrazárne múzea
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------